Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mały problem z lakierem


BizeMaziZWK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio mialem przykry delikatny wypadek mianowicie wjezdzajac na posesje brama sie zamknela i uderzyla w samochod. Niestety zostawila po sobie spory slad na aucie, postanowilismy z ojcem zlikwidowac inny kolor na drzwiach papierem wodnym. Wszystko pieknie i ladnie zeszlo i nie ma zadnych rys ale niestety po umyciu na aucie widac w tym miejscu lekko rozjasniony lakier. Nie wyglada to zbyt ladnie i mam do Was pytanie:

Jak to zlikwidowac? Czy polerka cos pomoze? Czy moze macie inne sposoby?

Z gory dziekuje za odpowiedz

 

Nie znalazlem podobnego tematu na forum, jesli taki jest to przepraszam, ze zakladam ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie bym to zrobil sam tylko czy to takie proste? Wiadomo, ze lakiernik robi to profesjonalnie. Jakies podpowiedzi jak to zrobic samemu w zaciszu domowym, zeby bylo ladnie?:mrgreen: Latac ze szmatka przez caly dzien to troche pracochlonne :-P Czy kupic tarcze na szlifierke i w taki sposob? Ale to juz chyba trzeba umiec, bo miejscami za mocno przycisne lub cos i zrobie tak ze bedzie jeszcze gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej kupić 4paka i zrobić to ręcznie i z wyczuciem - ze szlifierka można zedrzeć lakier dosłownie (kwestia obrotów i nacisku, wymagane doświadczenie a lepiej nie uczyć się na błędach) i najlepiej pastą koloryzującą o kolorze zblizonym do koloru samochodu. paste najlepiej nakładać gąbką, oczywiście , polerujesz miejsce w miejsce, staraj sie równe ilości obrotów w kazdym miejscu żeby nie było cieni, zacznij od końca, posuwaj się do przodu i nie żałuj pasty będziesz zaskoczony efektem - i pamiętaj: przy głębszych, prostych rysach pastujesz wzdłuż a NIE w poprzek... gdy nie ma poważniejszych rys - ruchy okrężne.

na koniec przy polerowaniu na sucho często zmieniaj szmatkę żeby nie rozcierać znowu tego co się zbierze na szmatce. no i zacznij od tego boku auta które ma "feler" , ocenisz czy warto zanim się całkiem urobisz przy całym aucie :mrgreen:

miłej pracy i zadowolenia z efektów

p.s. nie jestem lakiernikiem, opisałem własne doświadczenia, nie wiem jak się to ma do fachowej sztuki lakierniczej

 

[ Dodano: 2009-07-20, 14:59 ]

p.s. tylko nie używaj zwykłej pasty polerskiej bo papierem wodnym już dość mocno zmatowiłeś lakier - koniecznie pasta/wosk koloryzująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie używaj zwykłej pasty polerskiej bo papierem wodnym już dość mocno zmatowiłeś lakier - koniecznie pasta/wosk koloryzująca

:shock: :shock: :shock:

Pasta polerska jest przeznaczona do użycia po matowaniu papierem na wodę.

Tutaj jest podobny temat, nie będę przepisywał:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=14153

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale się nie upieram co do pasty bezbarwnej, ja jednak podkreśliłem że to moje pozytywne doświadczenia z pastą koloryzującą wskazują na taki właśnie wybór, zresztą nie reklamowałem żadnej konkretnej marki, decyzja należy oczywiście do autora postu...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!