Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prawa przednia szyba (pasazera) - tylko w g


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z prawa przednia szyba (pasazera) - nie dziala

Wciskajac sterowanie po stronie kierowcy i pasazera slychac ze proboje cos robic ale nic sie nie dzieje. Tak jakby dajac na otwarcie i zamkniecie ciagle probowala sie zamykac - isc w gore. Wyszczyscilem wszystkie mikrostyki zgodnie z info na forum ale to chyba bylo po to jakby wogole nie reagowala na wciskanie - moja reaguje. Po odlaczeni ktoregokolwiek sterowania i sprawdzanie z drugiego nic sie nie dzieje. Dopiero po wpieciu obu przyciskow (kierowca i pasazer) slychac jakby chciala ciagle sie podnosic (czy daje w dol czy w gore) Wczesniej wariowala - nie chciala schodzic w dol ale po kilku min juz szla - ale wciskajac zeby szla w dol lub w gore zawsze szla w gore. Teraz tylko slychac ze ciagle sie dociaga w gore - z pilota (2x) tez slychac ze sie domyka.

Gdzie szukac przyczyny

 

[ Dodano: 2009-07-29, 06:57 ]

Powiedzmy ze rozwiazane....

Prawdopodobnie strzelil mechanizm podnoszenia i opuszczania szyby - podobno jest to normalne w tej wersji. Linka ktora uczestniczy w ruchu szyby sie postrzepila i wkrecila sie w slimak ktory ja zwija - nowy taki mechanizm 550 - uzywany - zobaczymy, jak ktos ma niech da znac.

 

[ Dodano: 2009-07-30, 11:40 ]

Jak sie okazalo to nie linka - rozebralem sam tapicerke drzwi (ciezka walka ale juz wiem jak). Linka jest w calosci i ma sie dobrze, nazmarowana 0 uszkodzen, prawodpodobnie jest to jednak modul sterowania montowany przy silniku. Juz na forum byla o tym mowa. Po zdjeciu zaslepki z kostki przylaczeniowej widac bylo szaroniebieski nalot na stykach i calej plytce. Nie rozbieralem jej narazie - prawdopodobnie bede mial inny modul to wtedy podepne i bede juz pewien ze to modul. Ten sproboje na spokojnie rozebrac - i moze jak uda sie znalezc przyczyne to bedzie na zapas - bo pewnie pozostale mouly tez tak sie zachowaja. Trzeba to jakos uszczelnic lepiej - moze wytrzyma dluzej.

 

[ Dodano: 2009-08-09, 12:02 ]

Jednak modul - po wymianie wszytsko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!