Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyciemnienie szyb- pytanie


loginald

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem o tym, że ludzie zrywali folię na szybko. No a mozna to zrobić tak,że nie będzie śladu, ile tra i jak się to robi nie wiem <ok> No ja myślalem , że jak folia ma o 30% ściemniać to przepuszcz 70% światła, ale expertem nie jestem.

 

kbarann [Dodano: 2009-08-04, 15:42 ]

loginald, a z Łodzi jesteś więc masz szansę na zatrzymanie DR... a gdzie robiłes u Marcina na Inflanckiej

 

A co w Łodzi najbardziej koszą?

Folię zakładałem na Kilińskiego.

 

Jeszcze jedna fotka z szybami:

 

dsc06692.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loginald, łódzka policja jest strasznie upierdliwa w tej materii. Moją żonę w Bełchatowie zatrzymali i chcieli jej dowód zabrać.

A w kwestii przepuszczalności to niektóre fabrycznie przyciemnione szyby też miewają poniżej 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loginald, to wytłumacz w takim razie jaki był sens przyciemniania mocniej niż jest w przepisach?Teraz będziesz jeżdził z "duszą na ramieniu" a oczy będą się kręciły naokoło głowy <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście trochę też interesowałem się przyciemnianiem...

 

Tylne szyby można przyciemnić, jak tylko dusza zapragnie, natomiast przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności _POTWIERDZONE ATESTEM_ - fakt, kontrole techniczną bez tego można przejść, nie każdy policjant się o to uczepi, ale tylko to zapewnia bezstresową jazdę z przyciemnionymi szybami.

 

Przyciemniałem szyby by osiągnąć niższą temperaturę w samochodzie, jednak przód u mnie jest dalej fabryczny - myślę nad owiewkami od firmy heko, które bądź co bądź osłaniają nieco szybę przed słońcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... natomiast przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności _POTWIERDZONE ATESTEM_ ...

 

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Nie potwierdzasz tego atestem bo najnormalniej nie ma takiego atestu. Atesty są co najwyżej na folię. A jedynym dokumentem potwierdzającym że szyby po przyciemnieniu mają dopuszczalną przepuszczalność światła jest zaświadczenie wydane przez uprawnionego diagnostę po wcześniejszym pomiarze na SKP lub OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab, a i tu się nie dokońca zgodzę, jest instytu który ci wyda zaświadczenie ale są to koszty... jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest przyciemniene szyb piecowo (metalizacja szkła tlenkiem tytanu) ale koszt około 1500zł za całe auto trochę powala na kolana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kbarann jedyny instytut który mógłby wydać takie zaświadczenie to ITS. Większość SKP i OSKP jest pod jego patronatem lub DEKRY także jakby nie patrzeć zaświadczenie wystawia uprawniony diagnosta po przeprowadzeniu badania. A co do przyciemniania piecowego to obowiązują te same zasady co przy folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loginald, to wytłumacz w takim razie jaki był sens przyciemniania mocniej niż jest w przepisach?Teraz będziesz jeżdził z "duszą na ramieniu" a oczy będą się kręciły naokoło głowy <ok>

 

Nie będę opowiadał jak to super chłodniej jest dzięki przyciemnionym szybą bo i tak przez przednią wpada słońce. Po prostu, często przewoże w aucie rzeczy związane z moją działalnością, czasem torbę z gotówką bo musze mieć wciąż do niej dostęp i zawsze laptopa. Po prostu nie chce by ktoś widział co tam jest. Oczywiście nie mam na tyle przyciemnionych szyb by w słoneczny dzień wscipskie oczy nic nie zauwazyły, ale sa na tyle przyciemnione, że czuję się bezpieczniej. Po za tym, staram się nie rzucać w oczy, co z atym idzie jeżdze bezpieczniej i nie łamie przepisów bo wiem, że pan policjant, a mam dwóch kumpli policjantów, myśli w ten sposób, że jak jest się do czego przyczepić to się uprą i zatrzymają więc staram się nie dawać powodów bo już jeden powód jest.Po za tym auto prezentuje się lepiej, i jestem brzydki, nie każdy musi mnie widzieć :mrgreen:

 

Z duszą na ramieniu się jeździ na początku, potem człowiek zapomina. Zresztą jest dużo rzeczy w autach które nie mają homologacji jak np światłą soczekowe z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tylne szyby można przyciemnić, jak tylko dusza zapragnie, natomiast przednie boczne muszą mieć 70% przepuszczalności

 

Poprawka. Przednie boczne muszą mieć 75% przepuszczalności światła a tylnie boczne oraz tylnia może być przyciemniona w 100 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!