Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przyciemnienie szyb- pytanie


loginald

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Zamierzam przyciemnić szyby boczne przednie i tylne i tylną. Planuje wszystkie na 70% przejżystości. Niektóre źródła podają, że nie można przednich bocznych przyciemniać z wyjątkiem fabrycznie i tylko do 70% przejżystości. A inne, że ogólnie można ale tylko do 70% czyli, że można samemu to zrobić. Czy nie strace dowodu rejestracyjnego jak będę miał zrobione do 70% przyciemnienie szyb w profesjonalnym zakładzie z tym, że moja meganka ma juz jakieś "przyciemnienie" fabryczne lub po prostu kolorowe szyby boczne. Może ktoś mi to wytłumaczyć czy mając tak zrobione nie złame prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniałem niedawno szyby, przyciemniłem tylko tył gdyż gościu który mi to robił mówił, że owe 70% przepuszczalności światła nie da się niczym osiągnąć. Kładąc zwykła przezroczystą folię antywłamaniową już otrzymujmy mniejszą przepuszczalność. Co do samego przyciemnienia przodu to mówił, że Policja za to nie zatrzymuje, ale są problemy na przeglądach i trzeba kombinować. Więc teoretycznie można lekko przednie boczne przyciemnić, ale praktycznie nie da się tego uzyskać. Mówił to ktoś kto zajmuje się tym na co dzień, więc ja mu wierzę <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Ok to jaki % wziąć aby uzyskać przyciemnienie ale, żeby było widac postać człowieka i z wewmnątrz w nocy nie było problemów z widocznością?

 

Interesuje mnie takie przyciemnienie wszystkich prócz przedniej. http://www.w210.pl/files/thumbs/t_szybyciemno2_565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki mam procent, po prostu wybrałem z próbek, które przykładane były do szyby. Wybrałem stopień jaśniejszą niż najciemniejsza. Z widocznością w nocy nie mam żadnych problemów przy takim przyciemnieniu. Jak to wygląda u mnie możesz zobaczyć tu: http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=128210#128210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loginald, przecież jasno i wyraźnie napisane:

przyciemniłem tylko tył gdyż gościu który mi to robił mówił, że owe 70% przepuszczalności światła nie da się niczym osiągnąć. Kładąc zwykła przezroczystą folię antywłamaniową już otrzymujmy mniejszą przepuszczalność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim autku wyciemniłem wszystkie szyby oprócz czołowej <ok>

cały tył najciemniejszą, przednie najjaśniejszą (15% )

Ani na przeglądzie ani z policją nie miałem żadnego problemu, a delikatne przyciemnienie przednich ma jeszcze tą zaletę że nie grzeją gdy świeci słońce. Jedynie co teraz żałuję to że tylnią szybę nie przyciemniłem o ton jaśniejszą ale da się z tym żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem już po przyciemnieniu. efekt można zobaczyć tu http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=12272 i tu http://www.polskajazda.pl/Samochody/Renault/Megane/61302

 

Przednie boczne 30% zaciemnienia a tylne boczne i tył 50%.

 

PS: Jacky można gdzieś zobaczyc jak wyglądają twoje szyby i autko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loginald, że tak zapytam o % przyciemnienia, zmierzyłeś może przenikalność światła? Jestem raczej pewien, że na przodzie masz mniej niż 70%. W autku mojej żony też było delikatne przyciemnienie (prawie niezauważalne), a po zmierzeniu okazało się że przepuszczalność światła to ok 50%, czyli poniżej dopuszczalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loginald, że tak zapytam o % przyciemnienia, zmierzyłeś może przenikalność światła? Jestem raczej pewien, że na przodzie masz mniej niż 70%. W autku mojej żony też było delikatne przyciemnienie (prawie niezauważalne), a po zmierzeniu okazało się że przepuszczalność światła to ok 50%, czyli poniżej dopuszczalnej.

 

Nie mierzyłem wiem tylko że mam folię 30tkę czyli 70% przejrzystości + fabryczne barwienie szyby( fotki robione były przy zmroku ). Następny przegląd za rok i licze się z łapówką. Koledzy mają szyby nawet 75% ściemnienia i przeglądy mają :mrgreen: A na policję uważam, straam się nie rzucać w oczy i nie piratuje <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loginald, folię masz taką jak ja przepuszczalność światła wynosi ok 36% mierzone i nawet dowód zabrany <ok> ale to raz... a przy okazji wiem że oprócz dowodu pan policjant może dać 100zł i 3 pkt karne (akurat mnie to ominęło) ale to dla przestrogi... a na stacji diagnostycznej jak trafisz na wariata to ci przeglądu tez nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe, albo czegoś nie rozumiem, to czemu mam jaśniejsze szyby przednie od tylnych 50% jak tylko przepuszczają 36%?

 

Jak mnie zatrzyma policja to i się uprą na mandat to zerwe folię i już, jak będzie trzeba zapłacić to się zapłąci. Sam się na to świadomie skazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zerwać folię przy panu policjancie, może się da ale ci zejdzie nie mówiąc o kleju który zostanie, roboty na pół godzinki lub więcej ale się da...

 

co do przepuszczalności to mylisz dwa pojęcia... 50% to jest procent przyciemnienia, a nie przepuszczalności foli... folia nie ma 50% przepuszczalnośc tylko dużo mniej, pamiętaj że szyba w Renault - przeważnie zielona - ma przepuszczalność w granicy 85 %...

 

szyba przednia w Megane II ta w wersji fotochrom (jakoś to się tak zwie) ma przepuszczalność 75% - sprawdzałem bo mam dostęp do urządzenia i bawiłem się u ojca w aucie <ok>

 

[ Dodano: 2009-08-04, 15:42 ]

loginald, a z Łodzi jesteś więc masz szansę na zatrzymanie DR... a gdzie robiłes u Marcina na Inflanckiej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!