Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie 5 biegu


madzia1103

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od kilku miesiecy jestem posiadaczką renault megane coupe 1.6 16v z 96r.

 

Ostatnio miałam problem z tłumikiem i pojechałam do mojego mechanika, który po sprawdzeniu i przejechaniu sie autkiem zawrocił na ręcznym po czym silnik zaczął nierówno pracować i pojawiła się kontrolka pomarańczowa świadcząca o zakłóceniu elektryczności, a tłumik do wymiany. Wymianiłam środkowy tłumik. Pojechałam na stację diagnostyki i tam usunęli mi błędy kontrolki juz nie było ale Pan który przeprowadzał diagnostyke zauważył, że silnik opadł i obija o kolektor ( faktycznie był całkiem przekrzywiony i bardzo nisko) i trzeba wymienić poduszkę pod silnikiem bo się zerwała więc też tak zrobiłam i ją wymieniłam. Po wymianie poduszki jak odpaliłam auto bardzo głośno chodził. Mechanik mi powiedział, że muszę jechać do pana od tłumika aby jeszcze raz go zamontował bo teraz inaczej silnik pracuje. Jak pojechałam to gości tak mi obniżył tłumik, że na garbach jest bardzo ciężko dodam też meganka jest obniżona. Po tych wszystkich wymianach na trsie wypadł mi 5 bieg sam przy predkosci ok. 130 hm/h. Znów wrzuciłam 5 i wypadł po 10 min. jazdy. Pozniej wypadał coraz częściej w sumie co chwile i tylko ta 5 a teraz słychać jakiś gwizd jadąc na 5 biegu i nakładając rękę na drążek czuć jak się odchyla w dół. Nie mam pojęcia co to może być i czy te poprzednie wymiany mają coś z tym wspolnego ale akurat od tamtego momentu tak sie dzieje ok 3 tygodni temu. Tylko 5 wypada i tylko na 5 biegu słychać gwizd !!! przy dodawaniu gazu! Proszę o pomoc z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan mechanik chciał się chyba przed Tobą popisać zawracając na ręcznym. Żałosne. teraz powinien Ci zapłacić za naprawy poduszek. Podejrzewam że na jednej się nie skończyło. Jeśli Ci wypada bieg to może skrzynia krzywo siedzi. Niech Ci sprawdzą pozostałe poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju nie zaszkodzi.

Tu zdania są podzielone. Nowoczesne skrzynie i oleje nie wymagają wymiany oleju, a jedynie dolewki gdy brakuje. Wszystko jest obliczone na cały okres eksploatacji skrzyni, czyli jakaś wartość umowna, którą przyjął producent. Olej należy obowiązkowo wymienić przy remoncie skrzyni, żeby usunąć wszelkie zabrudzenia i opiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!