Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie na niskich obrotach, spadek mocy, 1.


koles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzis cos padlo w moim Scenicu. Na niskich obrotach (co objawia sie glownie przy ruszaniu; 1 lub 2 bieg) nie ma mocy i szarpie. Generalnie jak silniik ma 'wiecej do roboty' (gorka/ruszanie) a obroty nie sa jeszcze wysokie to zjawisko wystepuje.

Silniek na jalowym pracuje rowno, ale widac ze jest slaby, bo jak wlacze klime, to obroty spadaja momentami do ~500 - strasznie sie meczy.

Zrobilem jeszcze jeden test: na luzie, stojac jak dodam gazu to widze ze szarpie lekko drazkiem skrzyni biegow i slychac jakis 'bonusowy' dzwiek. Nic powodujacego pekane bebenkow w uszach, ale na pewno cos czego nie powinno byc.

Przekopalem forum i przyznam ze zawsze opisy troche sie roznily, a i diagnozy byly rozne w podobnych przypadkach.

Macie pomysł?

W grodzie Kraka, chyba też uczą pisać w naszym ojczystym języku <ok>

Polecam regulamin forum odnośnie pisania postów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie. Na razie i tak musze jezdzic, bo mam remont i nikogo nie obchodzi ze autko nie teges <ok> "gips ma byc!".

Na srode wizyta u mechanika - i tak jest jeszcze cos do zrobienia, wiec dobrze ze mnie samochod zmobilizowal... :mrgreen:

Aha, na wyzszych obrotach tez jest ale mniej odczuwalne.

@Robak - filtr powietrza zmienialem 7000 temu wiec nie sadze.

 

[ Dodano: 2009-08-14, 07:33 ]

Witam,

 

Już po naprawie. Oczywiście cewka Sagem :mrgreen: Wymieniona na BERU i wszystko gra. Co ciekawe, w warsztacie na podpiętym komputerze (zaglądałem przez ramię) nie było widoczne wypadanie zapłonu ;) :shock:

 

Pozdrawiam forumowiczów i dzięki za rady!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!