Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane 1,4 95 KM 99' - Rdza przy kla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazłem jedno miejsce gdzie wyszła rdza w mojej Reni :-( .

Widać to dopiero jak się podniesie klapę bagażnika (mam sedana), tam gdzie się kończy szyba a właściwie jej róg. Tam są chyba zgrzewane blachy. Troszkę palcem obdrapałem i pod spodem rudawo. Dostęp do tego miejsca ciężki bo blacha wyprofilowana i szyba zaraz.

Tutaj dwie słabej jakości fotki, może udam i się w weekend lepsze zrobić przy świetle dziennym

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08aaa106211c6a38.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1d6927d79e12d24.html

 

Boję się, żeby się dziura do bagażnika nie zrobiła. Co z tym począć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyść to z lużnego materiału. Dostęp kiepski ale postaraj sie odkryć gołą blachę. Wymyj to miejsce benzyną ekstrakcyjną. Ja robię to uzywając starej szczoteczki do zębów. Zabezpiecz dwoma warstwami jakiegoś jasnego Hammerita. Sprawdziłem to w jednym miejscu ponad rok temu. Nic się nie dzieje. Najlepiej zrób to jeszcze przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Uszczelka nie ma nic do tego. Przypomnę, że mam sedana.

To jest zaraz jak kończy sie szyba. Jej róg. Tam są zgrzewane blachy i puściło na zgrzewie. Zajrzałem wczoraj od wewnątrz bagażnika i jest malusieńka ruda kropka, także zaraz pewnie cały zgrzew przerdzewieje na wylot.

Po drugiej stronie znacznie lepiej to wygląda, ale też już podejrzane się robi.... :-(

 

Ktoś też miał taki przypadek podobny może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wierz w żadne domowe sposoby naprawienia tej usterki. Sam i bez wyjecia szyby napewno DOBRZE tego nie zrobisz. Chyba, że chcesz bawic sie tym regularnie co jakis czas aby w koncu i tak pojechac do blacharza. Tylko wtedy bedzie to na wiekszej powierzchni i w sumie napewno wyjdzie drożej. Dobry spec zrobi Ci to tak, że wiecej tam nie zajrzysz. Powodzenia.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w żadne domowe sposoby naprawienia tej usterki. Sam i bez wyjecia szyby napewno DOBRZE tego nie zrobisz. Chyba, że chcesz bawic sie tym regularnie co jakis czas aby w koncu i tak pojechac do blacharza. Tylko wtedy bedzie to na wiekszej powierzchni i w sumie napewno wyjdzie drożej. Dobry spec zrobi Ci to tak, że wiecej tam nie zajrzysz. Powodzenia.... :mrgreen:

 

No niestety jest to na razie zrobione prowizorycznie

Szyba tylna jest wklajana i wytarganie jej jak sądze to może być spory kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych samochodach prawie wszystkie tylne szyby sa wklejane. Wyjecie ich to wcale nie jest trudna operacja. Wycina sie je specjalnym drutem w ciagu kilku minut. Trzeba tylko uwazac zeby nie pokaleczyć podsufitki i lakieru na obrzeżach. Ponowne jej wklejenie tez nie jest skomplikowane. Całość załatwia sie w jeden dzien. :mrgreen:

Obawiam sie, że Twoja prowizorka na długo nie wystarczy . Osobiscie zrobiłbym to porzadnie i jak najszybciej. Mialem podobny przypadek z przednią szyba i wiem jak to jest. :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jedź do blacharza bo będziesz miał jeszcze kłopoty,albo wyczyść dobrze i daj minium!!!

 

Dodano: 20 lut 2012 - 21:24

Ja miałem tak samo w moim scenicu na podszybiu jest rdza też starłem i kupiłem specjalny preparat i przeleciałem sprayem i nic nie dalo tak samo sie robi i farba sie łuszczy

Muszę w lato wyjąć szybe wyczyścić i wstawić wycinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!