Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Guidage informe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powiem szczerze, że się w tym gubię ....

Oczywiście wywaliłem sobie soft w kosmos i nie bardzo teraz wiem, jaki soft mam wgrać (czarny ekran, płyta nie wychodzi etc.) - jaki będzie oryginalny do tego - bo nie mam płyty oryginalnej ... ?

Prosiłbym o pomoc - chciałem mieć angielski język, bo miałem tylko francuski i niemiecki.

Ustawienia przed aktualizacją, po której zgasł ekran (po niemiecku)... :

HW-NUMMER: 0101

SW-NUMMER: 0500

PROD WOCHE: 15

PROD JAHR: 05

CSB SW-NUMMER: 4.32

 

KONFIGURATION: 1327

UCC-TYP: UCC3

SOFTWAREVERSION: 470

HERSTELLUNGDATUM 12/04/2005

12NC: 31111720275

CHECKSUM: C3DA

 

Bo rozumiem, że tego: 4.32 à partir de mai 2004 version logiciel > 0500 NAV6 V2 - nie mogę ?

Proszę o pomoc co by przywrócić ją do życia ...

Jako, że to mój 1-szy post - witam wszystkich i mam nadzieję, że zostanę tu na dłużej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję chętnego który udostępni swoje urządzenie Carminat CD Bluetooth do przetestowania zrobionego przeze mnie pełnego polskiego menu wraz z wszystkim polskimi znakami . Jestem z woj. Pomorskiego /Wejherowo/. Biorę wszelka odpowiedzialność za testowaną nawigację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakis czas poszukuje map do monochromatycznej nawigacji Carminat Guidage Informe SH3.

Najnowsza wersja to podobno A29.

Na innym formum zagranicznym znalazłem informacje że można przerobić płyty z nawigacji Becker Indianapolis V7.

Linki na temtejszym formum już wygasły, może ktoś z was sprawdzał czy to działa albo ma jakieś namiary na najnowsze mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dajcie sobie spokój z Carminat 5000. Mam najnowszą mapę Polski. Jest z 2006 roku, nowszych już nie będzie. Są na niej tylko najgłówniejsze drogi Polski i kilka większych miast. Z miast w których działa navi, kilka sprawdziłem. Są Katowice, Kraków, Kielce, Wrocław. W tych miastach testowałem. Jak już jest miasto, to bardzo dokładnie pokazuje drogę (nawet takie osiedlowe dróżki). Jakby ktoś miał jakieś dodatkowe pytania, to na codzień siedzę na www.[ciach] pod tym samym nickiem co tutaj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Thx za mapy, dzis wypale i przetestuje.

 

Masz moze jakies namiary na POLSKIE MENU?

 

Pozdrawiam

 

EDIT#1

Mapy nie dzialaja na Carminat Informee 2 / wypalalem na 800 MB Verbatimach, predkoscia jak najmniejsza. Navi plyty nie czyta :/

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Proszę o info

Jaki to rodzaj nawigacji i jakie mapy będą pasować do niego?

 

 

Part number 4R-R2

HW Number 0102

SW Number 0202

Language Number 0522

Issued week/year 28/06

 

Dzięki

 

OK już jakoś sobie poradziłem;)

Edytowane przez tome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kolego dafit, musisz miec oryginalną płytę cd np z tad http://chomikuj.pl/wampir_ek/Nawigacja/Renault+Carminat, obraz VDO_Carminat_Navigation_Informee_-_NAV6_Version_2_ -_Language_CD_v5.30, wypalic i po włożeniu płyty z menu wybrac język angielski. Język się wgra i po ponownym uruchomieniu masz j.angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się ile kosztuje usługa czyli nowa mapka, nowsze oprogramowanie i polski jezyk u tych speców z Krakowa.

Mój odnośnik

Zaczynam sie nad tym zastanawiać bo za diabła nie mogę u siebie nagrać płytki. Ostatnio znalazłem mapke 2012/2013 i to samo co z poprzednimi. Może coś źle robie, mam linuxa w kompie i to może ta przyczyna. Jeszcze spróbuje na windowsie. Od ostatniego nagrywania upłyneło troche czasu. Myślałem, że to wina nagrywarki ale na nowej jest podobnie. Mapka potrzebna raz na jakieś czas ale wypada znaleźć. Nie jestem całkiem ciemny w te klocki ale... Ciekawe, że płytka która jest w mojej navi wyglada na oryginał z salonu. Nawet nie chce się kopiować. Zabezpieczona ma się rozumieć. Poprzedni właściciel dobrze dbał o swoje navi :!:

Teraz mnie naszło i tak się zastanawiam ile bierze ta ekipa za poszczególne sprawy czyli język, mapka i ewentualne uaktualnienie oprogramowania. Jak już robić to może wszystko. Owszem można zadzwonić i nawet tak zrobie ale macie jakieś doświadczenia? Napisali na swej stronce że bywają m.in w Kaliszu, Wrocławiu, Łodzi więc tak w "mojej" okolicy :)

 

Dodano: 09 sty 2013 - 23:37

Oj dziś mały sukces. Zobaczymy jak to pójdzie. Udało się nagrać. Nawet nie wyrzuciło płytki choć prędkość nagrywania 16(no tyle mogę zejść w dół) Zobaczymy.

Znalazło kilka nowych miejscowości w okolicy. :) Przejechałem kilka kilometrów i śmiga. Reszte wrażeń jutro po dłuższej trasie.

Znalazem jeszcze w domu nagrywalne CD-RW. Wrzuciłemm. Nagrywało się z prędkościami w okolicy 10(tyle dawała płytka) Możliwe, że to będzie nawet lepsza wersja.

 

I guzik lepsza. Ta nagrana na płytce EsperanzaCD-RW(wielokrotnego użytku) niestety nie odpala a maszyna wyrzuca płytke. Pobawie się i zobacze dlaczego tak jest. Tym razem nie zamknąłem sesji i nagrywałem ciut wolniej. Przy pierwszej zamknąłem sesje i nagrywałem przy prędkości 15(zwykła płytka CD Verbatim)

 

Dodano: 10 sty 2013 - 23:03

Dorwałem płytkę Epron Cd-RW .Nagrałem przy prędkości 10 i działa. Esperanze szlag trafił. Tak się wykasowywała przed kolejnym nagraniem, że teraz nawet jej nie widać jak ładuje do nagrywarki :)

Łącznie straciłem z 10 płytek :!:

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

posiada ktoś mapkę w formacie sh3 do carminat 5000??? kiedy wkładam do czytnika płytę z mapką b27(sh1) - czytnik ją wyrzuca więc u mnie jest chyba wersja sh3.

Witam,

jeżeli jesteś skłonny odstąpić wersję sh1 to odezwij się na GG 9851309. Pozbyłem się gdzieś swoich i teraz po wymianie akumulatora jestem "ugotowany" :D A linki do nich są już dawno nieaktywne. Może się ktoś zlituje ;) Głównie chodzi mi o ustawianie zegara.

Edytowane przez kriswas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czesc czy pomoze mi ktos znalezc najnowsza mape oraz polskie menu do mojej nawigacji prawdopodobnie mam carminata 6000 wersja sy 587/62, hw 0209, sw 0200. woche 36, jahr 99 z góry slicznie dziekuje za pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!