Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Guidage informe


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

kupiłem megankę 2004 z kolorową wysuwaną nawigacją w języku francuskim i niemieckim. Jak przeczytałem ten cały wątek, to wygląda na to, że to jest Carminat 8000. Czy jakaś dobra dusza podesłałaby mi na PW namiary na

1) aktualizacje softu, alby osiągnąć język angielski

2) mapy europy

 

a przy okazji mam 2 pytanka (przebrnąłem wątek, ale nie znalazłem)

a) czy jak nie korzystam z nawigacji, to da radę jakoś "wyświetlić" radio na ekranie, czy skazany jestem na tylko ten malutki górny pasek?

:) jak chcę wejść w ustawienia, to musze podac jakis kod. Co to moze byc za kod? Nie jest to kod do radia, który znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtek_b, nie jesteś skazany na ten mały paseczek u góry ekranu. Informacje z radia pokazują się na wyświetlaczu licznika.

Kod do ustawień navi : 4112.

Mam nadzieję, że zadziała. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pawelp2008, zadziałało. A powiedzcie mi, czy można jakoś zmusic radio, żeby ciągle się wyświetlało na wyświetlaczu licznika? Bo się pojawia tylko na chwile po jakiejś zmianie, a zaraz potem wyświetla się rysunek autka. A radio którego słucham podaje informacje drogowe na RDS, wolałbym je widzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do swojej megan w wersji CSB 4,32 chciałbym zrobić aktualizacje i wgrać jej softa żeby mieć polskie menu i polskie mapy. Aktualizacje softu ściągnąłem stąd:

Aktualizacja oprogramowania nawigacji VDO Carminat Navigation Informée do wersji NAV6 Version 2 (5.30).

 

Płyta służy do uaktualnienia oprogramowania nawigacji VDO Carminat Navigation Informée do wersji NAV6 Version 2 (5.30), lub jeżeli już taką posiadamy to możemy dzięki płycie zmienić język menu na: angielski, duński, francuski, hiszpański, holenderski, niemiecki, szwedzki, włoski

 

Nawigacja Carminat Navigation Informée spotykana jest w następujących modelach samochodów Renault: Avantime, Clio II, Espace IV, Laguna, Mégane, Mégane II, Scénic, Scénic II, Trafic, Vel Satis

 

Uaktualnić oprogramowanie można TYLKO z wersji oprogramowania 0500 (5.00) i wersji CSB 4.32.

Wersję aktualnie posiadanego oprogramowania i CSB można znaleźć w menu informacji o systemie. Menu może być ulokowane w różnych miejscach, zależnie od modelu samochodu.

 

Instrukcja uaktualniania (WAŻNE: przez cały czas musi być uruchomiony silnik!):

Nagraj płytę ze ściągniętego obrazu (dla pewności na CD-R, chociaż mi udało się uaktualnić z CD-RW).

Włóż płytę do napędu nawigacji.

Po włączeniu nawigacji, pojawi się komunikat o wykryciu płyty i pytanie czy uaktualnić oprogramowanie. Dodatkowo na ekranie wyświetlona będzie wersja aktualnie zainstalowanego oprogramowania i wersja oprogramowania znajdującego się na CD.

Wybierz TAK.

Operacja trwa kilka minut, w tym czasie może gasnąć ekran. Najlepiej nic nie dotykać, tylko czekać i czytać komunikaty które mogą się pojawić.

Po uaktualnieniu nawigacja się restartuje i jeżeli wszystko poszło ok to powinniśmy mieć do dyspozycji nową wersję

 

http://rapidshare.com/files/124551282/VDO_..._v5.30.zip.html

 

Czy jest możliwość wgrania PL i nowych mapek? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem Megane a od niedawna też Laguny II .

Kupiłem drugi samochód który posiada nawigację z małym wyświetlaczem tzw strzałkami ale nie posiadam płyty CD aby z niej skorzystać i nawet ustawić godziny czy jest ktoś w stanie mi pomóc ? podaję adres [email protected] bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Szanowni koledzy. Czytam te 26 stron i szlag mnie trafia. Sajgon jakich mało. Miało być o Carmiancie 5000, a przerobiło się na wszystkie nawigacje świata, jakie kiedykolwiek pojawiły się w Renault'ach. Masakra. Ogólnie po 3 dniach czytania dowiedziałem się, że czytnik BE 7433 czyta mapy w formacie SH3. Pięnie. Ta wiedza jest bezcenna. Następnie przez 26 stron szukam linka do jakiejkolwiek mapy w tym formacie, żeby sobie zmienić cholerną godzinę w samochodzie. Linku jak nie było tak nie ma. Czy ktoś z szacownego grona mógłby mi taki link podać. Nie używam tej navi bo jest do bani. W markecie sprzedają lepsze, ale ta godzina to mnie poważnie kwu.....

 

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam wszystkich

Jeśli ktoś poczuje się urażony moim wpisem, z góry przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!