Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Guidage informe


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nie zaglądałem na forum i cieszę się że powstał oddzielny temat do tej navigacji. Jak juz pewnie czytaliście w poprzednim przez mnie założonym temacie który właśnie zszedł na inne navigacjie było dużo płyt i żadna u mnie nie działała Byłem w serwisie renault i powiedzieli że dam 800zł i będę miał mapę polski.

Jedyna opcja to chyba złożyć się na nią ;-) i potem kombinować jak ją przegrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wait for GPS reception calibration ride impossible

 

Nigdy nie przeprowadzałem kalibracji w Megane ale pradwopodobnie kalibracja polega na tym, że informujemy navi gdzie się znajdujemy.

W VW Passacie polegało to na tym ze na mapie (wybranym mieście) musiałem jechać na wskazane skrzyzowanie, wskazać gdzie jest północ i zatwierdzić jak juz na tym skrzyżowaniu się znalazłem.

 

Jeżeli w megane jest na podobnych zasadach to bez mapy z pokryciem Polski nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAZ8 - czytałem trochę na forum które tak naprawde było poświęcone wszystkim typom jakie jest w renault. Prawde mówiąc 800 zł to sporo forsy a złożyć się będzie raczej trudno z kolesiami z forum, chyba że będą tacy z którymi niemal sąsiadujesz :-D. Też nagrałem mase płyt i za każdym razem była kicha. Może mam za małą wiedze na ten temat, jak byś lub ktoś z forumowiczów miał coś pewnego do carminat 5000 to dajcie cynaka chętnie zobacze czy zadziała umnie. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie do wszystkich wersji navigacji (SH3).
napisał @domin_g

 

Rozumię, że wiesz coś więcej na temat tego zestawu! Czy możesz nam przybliżyć, to o czym my nie wiemy? :-D

Jeżeli ktoś chce wraz ze mną zaryzykować, to jestem do dyspozycji na PW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Mam Car..8000 po ściągnięciu mapy polski chulało pięknie, lecz kiedy dałem dysk z językami ekran pociemniał i miałem problem z wyciągnięciem płyty z czytnika.Cała navigacja śpi jak zaklęta.Co robić? Mam płytę systemową ( oryginał) oraz z upgradem do v. 6 ( mam też v.5 ) Mam nadzieję, że po włożeniu oryginalnej płyty system ruszy.Niech gada jak chce byle ruszyło..lol.Tak naprawdę to nie wiem co dalej z tym robić..czy ktoś pomoże? Jak wyciągnąć płytę z czytnika..ufff

Będę wdzięczny.

Czy ktoś wie jak się kalibruje nawigację...czy dzieje się to automatycznie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Dziś byłem w garażu. O północy podłączyłem akumulator i teraz zegarek chodzi zgodnie.

W piątek wyjeżdżam do hiszpani, a mam płytę oryginalną a z mapa europy zachodniej, więc będę kombinował z tą kalibracją i zobaczymy co z tym wyjdzie oraz czy nawigacja dobrze prowadzi.

 

pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jakoś nie mogę znaleźć tego modelu. Czy musze demontować navi aby to sprawdzić. ? i jeszcze jedno jak nie mam wogóle polski na liście navi musze zaktualizować system w aucie. W takim razie czy któryś soft z tego http://ibr.nazwa.pl/uploads/carminat/ serwera pasuje do mnie ?? Czy można to dopiero powiedzieć jak będę miał ten numer modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jakoś nie mogę znaleźć tego modelu. Czy musze demontować navi aby to sprawdzić?

 

Tak, musisz wysunąć czytnik, typ urządzenia jest na naklejce widocznej od góry na czytniku. Nie trzeba nic odpinać, wystarczy na 10cm wysunąć :-D

 

W takim razie czy któryś soft z tego http://ibr.nazwa.pl/uploads/carminat/ serwera pasuje do mnie?? Czy można to dopiero powiedzieć jak będę miał ten numer modelu?

 

Wg mojej wiedzy nie ma tam nic co odnosiłoby się do naszego Carminat'a. Nie ma znaczenia co wyczytasz na czytniku - co by nie było masz Carminata 5000, pytanie tylko czy masz SH1 (tak jak ja) do map "B", czy SH3 do map "A" (np. ta polska A26 co jest na alledrogo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sama mapa (odpowiednia). Wkałdając inną płytę np z 4-paku (europa na 4 CD) system wgrywa sobie języki i bazę krajów (wszytkie dostepne na tych płytach), miast, ulic itd. Później wybierająć dany punkt docelowy woła odpowiednią płytę i dogrywa potrzebne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem świeżym posiadaczem Meganki II i generalnie miałem podobny problem.

Wiem, że sprawa jest stara ale jak już sie yu znalazłem to dopisze swoje doświadczenia.

 

Posiadam Carminat 5000, gdzie wyświetlacz radia jest dzielony z nawigacją, a w okolicy brak jakichkolwiek przycisków, które oddziaływałyby na czasomierz. Sprawa wyjaśniła się gdy wsadziłem CD z navi i tam w menu jest opcja ustawienia czasu przyciaskami do obsługi radia.

 

Pozdrawiam

kszaq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!