Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z obrotami w sceniku beznadzieja


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki oto klopocik ze scenikiem z 2000r 1,6 16v.faluja obroty na wolnym biegu,wymieniony krokowy, cewki, swiece ,test na kompie nie wykazuje zadnego bledu,a na dodatek dziwna sprawa troszke jak stoje na swiatlach i skrecam kierownica do oporu to wtedy auto prawie gasnie ale po wyprostowaniu kierownicy wraca na obroty,falujace oczywscie w serwisie rozkladaja rece z niemocy wymyslenia czegos.jezeli ktos mial podobne problemy to prosze o jakies lekarstwo na to.pozdrawiam :-) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mnnie właśnie rozwiązano problem z obrotami. Co prawda u mnie pojawiał sie problem tylko przy włączonej klimie, alemoże u Ciebie jest to spowodowane tym samym co u mnie. 2 dni w ASO mysleli co jest aż w końcu wgrano mi nowy program do komputera silnika. Wszytsko jak ręką odjął. slinik zaczał pracować aksamitnie, cichutko, spokojnie, bez żadnych szarpnięć i znikły oczywiście problemy z obrotami. Może u ciebie też to pomoże?

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2007-04-28, 22:44 ]

A i jeszcze apropo skręcania kierownicą i opadania obrotów. To akurat jest normalne bo obciążasz wtedy dodatkowo silnik przez pompe wspomagania. Zdarza sie że przewód od pompy jest troche zatkany i wtedy obiążenie silnika jeszcze mocniej wzrasta i trzeba wymieniać przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Całość kosztowała mnie 260 zł z tym że doszło u mnie jeszcze sprawdzanie klimy więc sam koszt oprogramowania powinien być mniejszy. Co do przewodów wspomagania jeżeli są zatkane to bedzie się to objawiać również cięzko chodzącą kierownicą lub podczas skręcania kierownicą może występowac taki objaw przycinania sie kierownicy tzn nagłe zwiekszenie oporu przy skręcaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Roberciunio...Sam ganiam scenikiem,nieco starszym od twojego i tak mysle sobie,ze jesli pawiany z ASO za duze pieniadze sa tak cieniutcy,to gdzie w koncu szukac pomocy?

A jak u Ciebie?Zlikwidowałeś problem?Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!