Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sony CDX-GT30RN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na stanie mam radyjko Sony CDX-GT30RN (4*50W) zintegrowane z wyświetlaczem. Wszystko gra ale głośniki to jakaś padaka <ok>

Dziwne, że gdy odbiera CD albo radio basów praktycznie nie ma a gdy podłączę MP3 basy jako takie są ale same głośniki nie wyrabiają jak nieco podkręcę głośność.

Przymierzam się do wywalenia tych noname'ów i wstawię np: http://www.allegro.pl/item713091626_glosni..._2_wroclaw.html

Co sądzicie o takim zestawie? (Bez wzmacniacza)

Wcześniej miałem Phonocar w VW POLO i grało bardzo przyzwoicie (bez wzmacniacza).

Czy jak powiększę w domowych warunkach otwór na głośniki to wejdzie w przednie drzwi 16,5cm. Czy jest sens w ogóle pakować 16,5 czy podobny efekt da 13?

 

[ Dodano: 2009-08-26, 17:12 ]

Zdjąłem zaślepkę z drzwi i stwierdziłem, że nie ma szans na montaż głośników 165mm na bazie otworów pod 13. Wymaga to daleko idących przeróbek :mrgreen: Ktoś powie, wszytsko można - pewnie że tak ale bazując na własnym doświadczeniu w car audio - nie piszę się :mrgreen: (doświadczenie zerowe)

 

Zdecydowałem się zatem na zestaw Phonocar 130mm

http://www.caraudioshop.pl/phonocar-protec...-rms-p-230.html

 

W sumie z wielkim żalem bo kontaktowałem sie z firma car audio i powiedzieli ze różnica między 165 a 130 jest kolosalna a różnica w cenie jest żadna ;)

 

Kilka pytań do osób które chcą pomóc, mam nadzieje ze tacy są na tym forum ;)

 

1. W jaki sposób wyjąć głosniki wysokotonone zlokalizowane przy przedniej szybie? Zdjąłem zaślepkę i widzę, że są bardzo solidnie przymocowane. Próbowałem podważać śrubokrętem ale boje się że coś wyłamię.

 

2. Czy te phonocary tweetery przymocuję bez problemu na miejsce starych czy cos potrzebuję? (mocowania, przejściówki czy cokolwiek innego?

 

3. W zestawie widze że jest zwrotnica - na wypadek gdyby nie bylo instrukcji obsługi co tam się podpina i gdzie? ;) Zapewne wykorzystam stare kable czyli to co wystaje przy otworach na głosniki.

 

4. Kiedy wyjąlem głosnik z drzwi okazłało sie że siedzi tam SONY 130mm 25W - czy Phonocary Protech 50W dadzą wyraźną poprawę brzmienia ? Inaczej - czy warto wyłożyć 300zł na to wszytsko ? Obecnie basów nie ma praktycznie wcale (muzyka klubowa)

 

5. Jak to możliwe że gdy podpinam pod radio odtwarzacz MP3 - basów jest wyrażnie więcej?? Na tyle ze jak podkręce to zaczynają brzęczeć. A z CD i radia basów nie ma! hmm

 

Dzięki

 

[ Dodano: 2009-08-26, 17:16 ]

Czy ewentualnie możecie polecić jakiś dobry punkt gdzie montują car audio w miarę tanio w Warszawie bądź okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy dokonałeś już zakupu tych głośników? Co do kabli to najłatwiej jest pociągnąć nowe, bo stare musiałbyś rozcinać w celu podłączenia zwrotnicy. A mianowicie do zwrotnicy dochodzi sygnał z radia, a z niej wychodzi osobno na tweeter i osobno na woofer. W celu poprawienia brzmienia dolnych partii proponowałbym pomyśleć o wygłuszeniu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz mII phI czy phII??

 

Do tej pory nie wiem na czym polega różnica :) Megi 2006 Grandtour 1.5 DCI.

 

czaku89 zamiast strofować mnie za literówkę oczekiwałbym od Ciebie raczej fachowej porady, tym bardziej, że reklamujesz swoją fachową wiedzę w tematyce.

 

Miał ktoś do czynienia z P.H.U. DEMO MIROSŁAW BASTEK na Ekspresowej ewentualnie w innych punktach Centrum Car Audio w Warszawie? Warto się tam fatygować?

 

Pomimo wszystko mógłbyś uwzględnić moją prośbę i się postarać.

Czaku89

 

Czaku89 Twoja walka o każdą literówkę przypomina mi konieczność zakładania kapci i noszenia emblematu w podstawówce. Samo sprawdzanie zajmowało nauczycielom dobre kilka minut zamiast przeznaczać ten cenny czas na nauczanie :) Ale widzę, że tego tego tematu tu nie przeskoczę także będę się starał zawsze nosić te "kapcie i emblemat" :)

 

A tymczasem:

 

Zdemontowałem boczek od drzwi prawych. ISTNY KOSZMAR. Dawno tak nie kląłem :) Jedną część nadłamałem. Całe szczęście ma to niewielkie znaczenie dla całości. Teraz czeka mnie wyklejanie całości matą wygłuszającą. Opiszę ze szczegółami co i jak :)

 

Mam pytanie: Czy żeby pociągnąć kable z radia do gwizdków i wooferów trzeba demontować schowek? Odkręciłem trzy znajdujące się tam śruby i za Chiny schowek nie wychodzi

Kolejne pytanie: Jak się dostać do okablowania dla gwizdka z lewej strony? Co trzeba zdemontować? Możecie podać linka do jakiegoś manuala jak to się wszystko robi? :)

 

[ Dodano: 2009-09-07, 17:42 ]

A tak na marginesie: Demontując wszystko dowiedziałem się, że dwudrożne głośniki SONY XS-RNT1320 130W wchodzą idealnie do drzwi ( magnes mieści się pod plastikiem zabezpieczającym przed wodą). Jeśli ktoś jest zainteresowany chętnie owe głośniki sprzedam + tweetery. Wszystko jest w super, stanie ładnie gra jeśli komuś bardzo nie zależy na głębokim basie (w końcu to zaledwie 13cm głośniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!