Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Strasznie denerwujący dźwięk


marchelius

Rekomendowane odpowiedzi

Po chwili sie uspokoil :mrgreen:

Szkoda że mechanik tego nie słyszał ;-) Swoją drogą to chyba trza by nagrywać takie odgłosy co potem zanikają bo ciężko dojść co się dzieje i ciężko wytłumaczyć komuś kto tego nie słyszał. Biorą potem człowieka za wariata ;-) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten temat to dokładny opis moich problemów. Wszystko co tu zostało napisane zgadza się z moim Megane 96. Przymierzam się do wycięcia katalizatora. Niech ktoś szczerze odpowie czy coś takiego zrobił i jakie były skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak dzisiaj jechalem to uslyszalem delikatne dzwonienie dzwoneczkow - wydaje mi sie, ze - od silnika. Naprawde delikatne. Cos a ja stukanie o zawory cylindrow - ale strzelam :) Slychac to zwlaszcza podczas przyspieszania na niskich biegach. Dzwiek jest naprawde delikatny, nie wiem czy nie jestem przewrazliwiony :mrgreen:

Autko mam 2 tygodnie.

Jezdze autostrada codziennie (90 - 110 km/h) i uslyszalem to dzisiaj, przy duzych predkosciach tego nie slychac / nie nasila sie. Czy ktos moze doswiadczyl czegos takiego i co to moze byc. Z gory dziekuje za wszystkie uwagi.

 

Moze zatankowałeś "chrzczone" paliwo i masz stukowe spalanie mieszanki. Zatankuj dobre i sprawdz czy bedzie nadal ćwierkać.

 

Katalizator jest nieodzowną częścią układy wydechowego i nie wycina sie go, tylko wymienia. :) Ale....i tu musisz na Swoją odpowiedzialność postąpić. Sporo na ten temat na forum, poczytaj w temacie katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam...Jestem tu nowy z racji ze od tygodnia jestem posiadaczem Classica r 97 RT...Mam takie same odglosy blachy wpadajacej w rezonans ale tylko przy niskich obrotach...(przy ruszaniu)...Tak sobie czytam i czytam i ku mojemu zdziwieniu faktycznie moze byc to pokruszony katalizator...Megi wczesniej dosiadal moj ojciec, mechanik podokrecal mu wszystkie oslony i nic...nadal brzeczy...musze wziac ten katalizator po lupe...:mrgreen:...Pozrawiam wszystkich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim Megane'96 osłona katalizatora raz już była spawana i brzęczenie ustąpiło (koszt: 50zł). Teraz - po kilku miesiącach - czasem znów wraca niepokojący objaw. Brzęczy jednak znacznie ciszej (zazwyczaj zanim się rozgrzeje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam - u mnie też występował ten sam objaw, który kosztował mnie wymianę środkowego tłumika i to nie pomogło. Okazało się, że usterka jest banalna a zarazem bardzo denerwująca, u mnie zllokalizowana była za katalizatorem gdzie znajduje się element mocujący ten element układu wydechowego do nadwozia (wieszak) i wtym miejscu nastąpiło petarcie rury i pocieranie o ten wieszak co dawało efekt rozsypanego katalizatora. Delikatny spaw załatwił problem i znowu moja "megi" stała się cicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnią przyczyną brzęczenia, były fragmenty starego katalizatora, które pozostały w rurze przed tłumikiem środkowym, po wymianie katalizatora. Były na tyle duże, że nie przedostały się dalej i można było je wyciągnąć (a raczej "wytrząść") po odkręceniu zacisku łączącego kat. z następnymi elementami wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja majac podobne problemy (spadek mocy, wieksze spalanie, nierowna praca silnika) postanowilem wymienic katalizator. przed wymiana, oprocz wspomnianych dziwnych zachowan, przy dodawaniu gazu mozna bylo uslyszec dziwnie szumienie gdzies na wydechu. bylo to bardzo denerwujace.

wczoraj wymienilem katalizator no i.... jest tragednia. samochod niby ma wiecej mocy na 1,2 i 3 biegu, ale tylko symbolicznie. silnik moze i lepiej pracuje, ale nie ma rewelacji. natomiast wspomiane szumienie przy dodaniu gazu zwiekszylo sie i to kilkakrotnie!

mam takie pytanie - czy jest mozliwe zatkanie sie tlumika?? z moich ogledzin wynika, ze ten szum wydobywa sie wlasnie z okolic laczenia wydechu z tlumikiem.

powiem wam, ze nie wiem co robic. to nie jest samochod z przed kilku tygodni. wymienilem juz wszystkie filtry, cewke, olej, swiece no i teraz katalizator.... a efektu brak... co jeszcze moze odpowiadac za brak mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucifersam,

Witaj, wiem, że to nie w tym temacie ale tak dużo wymieniłeś to mam dwa pytanka:

-kiedy wymieniłeś ostatnio pasek rozrządu - u mnie efekt świstu dawało przytarte łożysko napinacza

- kiedy wymieniłeś filtr paliwa - jak nigdy to jestzawalony i przez to może wiecej palić i jednocześnie nie dostając odpowiedniej dawki być słabszy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec...

Pasek rozrzadu wymieniany byl 18 miesiecy temu, czyli okolo 15.000 km.

Nowy filtr - posiadam od 3 tygodni.

powiem tylko, wlasnie wrocilem od mechanika. jak juz pisalem wczoraj wymieniany byl kataklizator i niestety nie bylo spodziewanego efektu. dzisiaj postanowilem zajac sie tlumikiem.

na wszelkie dolegliwosci, jakie opanowaly megi, kompletna wymiana wydechu spowodowalo, ze auto zwariowalo w pozytywnym sensie - tj., nie ma plywajacych obrotow, nie przerywa i juz sie nie dusi, osiagniecie 100 km/h nie sprawia problemu, wiec jest takze i moc. czekam teraz az zacznie mniej palic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!