Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

JAKIE Dobre głośniki W FABRYCZNE MIEJSCA w


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! :)

 

Nazywam sie Zbyszek i jestem całkiem nowy na tym forum.

Od miesiąca mam MEGANE II CC z 2007 roku.

Chcę zmienić fabryczne głośniki z przodu no i moze radio.

 

Najważniejsze jest to ze nie chcę narazie wycinac żadnych plastików, a chcę lepsze głośniki do przodu. Wiem ze sa takie PIONEER TS-Q131C które podobno pasują.

 

Czy znacie coś jeszcze innych firm co zagra ładniej od fabrycznych?

A może ktoś słyszał jak te Piooneer'y grają?

 

Powtarzam jeszcze raz nie wycinam narazie nic tylko w fabryczne miejsca coś chcę włożyć.

 

Dzieki wielkie z góry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinię że grają bardzo ładnie - ale z tym jest jak ze smakiem - każdy ma inny. W sumie przy cenie 340zl to nie jest zła propozycja.

Sam się zastanawiam nad zmianą ale ja biorę pod uwagę zestaw Hertz'a - troszkę taniej i chyba lepsze (lepsza skuteczność, 89dB dla pionka kontra 91 dB dla hertza). Jedno co mnie tylko zastanawia to to czy dla głośników 13cm warto się aż tak zabijać, czy nie warto pomyśleć nad 16cm a to już będzie kosmos.

Rozumiem że nie chcesz się bawić w przycinanie ale najlepiej pojedz gdzies do skelpu audio i odsłuchaj sobie głośniki 13cm - być może stwierdzisz że kasa jaką musisz wyłożyć nie opłaci się do efektu który uzyskasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinię że grają bardzo ładnie - ale z tym jest jak ze smakiem - każdy ma inny. .............................

 

Myślę że napewno bedzie znacznie lepiej niz to co mam fabryczne, a i tak nie jest źle na tym fabrycznym, tak ze bede napewno zadowolony.

Skoro czytałeś opinię że graja bardzo ładnie to myslę że mi to wystarczy.

 

Wolał bym coś innej firmy, ale nie bede nic ciął narazie więc muszą to być głośniki mieszczące się w fabryczne miejsca. Narazie tylko te Pioneer znalazłem. Jakbyś coś znalazł jeszcze to pisz :)

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc to czy patrzyłeś na te standardowe głośniki jak są zamontowane ? Proponuję ci odkręć śrubki (torx) i zobacz jak tam wygląda. Ja właśnie to dzisiaj u siebie zrobiłem. Nie wiem jak w Megance ale w moim Scenicu II to z góry do połowy głośnika jest taki daszek z plastiku który ma zabezpieczyć głośnik przed wodą. Jeśli masz dostęp do np. opalarki albo palniczka to sądzę że bez problemu będziesz mógł wymodelować ten plastik pod "niestandardowe" głośniki. Prawdopodobnie nie trzeba będzie nic ciąć - ale zobacz jak to będzie u ciebie i czy masz kogoś z takim małym palnikiem na gaz zapalniczkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest :)

Wiesz co narazie sie nie będę z tym bawił. Wezmę te PIONEERy a potem sie zobaczy, może w przyszłym roku będę chciał coś bardziej rozbudować. To te sie najwyzej sprzeda.

Słyszalem ze sa takie daszki dostepne, że mozna ten wyciąć i przykleić inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem nic o takich daszkach, ale wiem jedno - wszysto co się klei może się rozkleić. Zwłaszcza że w drzwiach panuje różna temperatura, dodatkowo są drgania co sprzyja mikropęknięciom. W konsekwencji będzie się telepotało (i podczas jazdy wkurzało) dlatego najlepiej zachować (wygiąć) oryginalny jak już.

Jak już kupisz to daj znać jak chodzą te głośniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem jakims melomanem ale trzeba przyznac ze te firmowe graja fatalnie i planuje je wymienic. Czy takie maty wygluszajace za 5zl z allegro to bedzie dobra rzecz aby wytlumic drzwi? Nie znam sie na tym az tak dobrze wiec rozwazam rowniez opcje podjechania z glosnikami do jakichs specow od car audio aby mi je zamontowali - czy znacie jakis serwis w okolicach Bytomia ktory sie tym zajmuje i robi to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIONEER TS-Q131C Graja bardzo ładnie, bo je właśnie zamontowałem, a wywaliłem fabryczne

Fakt jesli chodzi o BASS no to nie ma o czym mówić, z 13" basu nie uzyskasz ale będzie o niebo lepiej ze sopranami i "bass" tez troszke lepszy jest.

 

Oczywiście ja nie chciałem wycinać plastików, tylko zamontowac coś co pasuje w fabryczne miejsca. Jeśli chcesz ciąć to polecam poszukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!