Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z pracą na paliwie.


geniusm

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdź sobie też mimo wszystko świece - niewykluczone, że zgodnie z teorią gazowników dotyczącą zmniejszenia o 20% odstępu elektrod przy lpg masz ją po prostu zbyt małą i stąd problemy z odpalaniem i jazdą na bence przy zimnym silniku - może go wtedy wręcz zalewać bo iskra jest dobra do gazu ale nie do benki. ja tak miałem i ustawienie normalnego czyli takiego dla benzyny odstępu elektrod rozwiązało problem.

 

i pytanie dodatkowe: jak auto jeździ na benie na rozgrzanym silniku? normalnie, przyspiesza w pełnym zakresie obrotów czy też muli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem jak nie identyczny. Jak silnik jest zimny to ciężko odpalić go na benzynie, jak odpali to zaraz zgaśnie ale potem już odpali i będzie chodził. Wymieniłem pompę paliwa bo objawy wskazywały, że to ona jest przyczyną ale niestety to nie to. Świece i przewody wysokiego napięcia też jakiś czas temu wymieniałem oraz filtr paliwa. Benzyny mam pół baku. Jak było ciepło to na gazie odpalał normalnie teraz to nawet nie próbuje bo za zimno. Walczę z tym problemem już z 2 miesiące.

(Silnik 1.4 8v z gazem, rok '96)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świece bo nie dawno to okazało się 10kkm temu ale to nie pomogło. Kupiłem płyn do czyszczenia wtrysków ale jakoś to mnie nie przekonuje. Za 2 tygodnie rozbiorę trochę moją megi to dam znać jak coś znajdę.

 

Więc tak. Dobrałem się do wtrysku, ale tam wszystko ok, paliwo leci jak trzeba. Diagnostyka komputerowa wyrzuciła błąd czujnika podciśnienia kolektora ssącego i błąd sterownika. Na dniach wymienię ten czujnik (na jakiej zasadzie i jaką rolę spełnia ten czujnik??) jak odbiorę megankę od blacharza. Jak pomoże to napiszę bo widzę, że ten temat na forum to rzeka. A tak przy okazji to wymieniłem świece tak jak wyżej pisałem ale wykręciłem je po 300 km. żeby sprawdzić czy nie są zalewane i jedna świeca była przełamana na pół (świece firmy Eyquem) :shock: i to nie było z winy wkręcania czy wykręcania tej świecy.

 

[ Dodano: 2010-01-25, 16:38 ]

Dla potomnych. U mnie przyczyną złego odpalania była kiepska benzyna, która paliła się jak ropa. Wyczyściłem cały bak, nalałem 10 litrów świeżej benzyny i odpala od razu. Tankowałem na Statoilu a potem na orlenie i chyba raz na Shelu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!