Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z pracą na paliwie.


geniusm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co może być przyczyną podawania zbyt małej dawki paliwa ?

Gdy silnik jest zimny ciężko odpalić, często gaśnie zaraz po odpaleniu,

po kilku próbach chodzi ale czuć że brakuje mu paliwa bo lewdo co.

Po naciśnięciu pedału gaśnie. Dopiero jak się rozgrzeje to wejdzie na obroty

ale z trudem i trzeba delikatnie dodawać gazu bo inaczej zgasnie.

Na gazie ( sekwencja ) chodzi normalnie. Pompa paliwowa pompuje.

Czujniki i krokowy raczej odpada bo wtedy by chyba na LPG też nie chciał ganiać.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to kiepskie paliwo...

 

pozdr,

szejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że paliwo, jeśli objawy wystąpiły po ostatnim tankowaniu.

Zakup dodatek do benzyny firmy STP lub Xeramic (stacja benzynowa) wlej i zobacz czy coś się polepszy. Jeżeli nie będzie efektu, wina leży w czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa dolałem "świeżego" zobaczymy co się będzie działo. A dodatek do paliwa ( jak dobrze pamiętam STP właśnie do czyszczenia wtrysków ) dolewałem ostatnio. Nawet sie zastanawiałem czy nie za dużo wlałem i czy to nie bruździ ...

Narazie nic innego nie przychodzi mi na myśl więc puki co poczekam aż "łyknie" świeżego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A może to problem z powietrzem, za dużo go lub za mało?

No wszystko wskazuje że powietrza jest za dużo względem paliwa.

przeczyścić i umyć przepustnice

była rozkręcana i czyszczona ledwo dwa miesiące temu przy okazji uszczelniania głowicy...

* czujnik przeczyścić

który czujnik?

* Koło zmiennych faz rozrządu

W tych megankach jest coś takiego? Bo mi się zdaje że zmienne fazy rozrządu to dopiero od II generacji weszły ?

pozdr, szejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

autor postu pyta o przyczyne podawania zbyt małej ilości paliwa po czym sam ten problem wyklucza twierdząc że pompa pracuje...

moim zdaniem:

-krokowy raczej nie bo na gazie chodzi normalnie a inaczej miałbyś też problemy na wolnych obrotach po zagrzaniu silnika

- czujnik położenia wału bo chyba ten mieliście na myśli - raczej nie bo problem nie występowałby tylko na zimnym silniku,

-przepustnica raczej nie bo nie ma wahania obrotów tylko problem z samym rozruchem, na gazie ok

- nieszczelności na dolocie (lewe powietrze) raczej nie bo patrz j/w

- świece raczej nie bo problem występowałby na obydwu paliwach

obstawiam: czujnik temperatury zasysanego powietrza lub przekaźnik pompy paliwa lub pompę paliwa (popuszcza) lub tylko błędy w kompie - sugeruje reset. nie zaszkodzi przeczyścić styki w/w i potem reset bo przez te czyszczenie możesz nałapać dodatkowych błędów.

 

p.s. ten silnik nie ma zmiennych faz rozrządu (i ciesz się z tego)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czym sam ten problem wyklucza twierdząc że pompa pracuje...

nie dam sobie ręki uciąć że to nie pompa jako że nie sprawdzałem jej jakoś specjalistycznie a jedynie domowymi metodami czyli:

próba pompowania - podstawiam butelkę i przekręcam kluczyk - paliwo idzie pięknie

próba ciśnienia - zaginam wężyk - jeżeli problem byłby w zbyt małej ilości paliwa z pompki byłoby jeszcze gorzej - a tu nie widać zmiany.

- czujnik położenia wału bo chyba ten mieliście na myśli - raczej nie bo problem nie występowałby tylko na zimnym silniku,

ten temat przerabiałem jakiś rok temu - nic nie wskazuje na niego.

- świece raczej nie bo problem występowałby na obydwu paliwach

tymbardziej że mają może ze 2 tkm zrobione, poza tym objawy byłyby inne.

Mi cały czas wygląda to na problem z paliwem - jego jakością lub ilością dostarczaną przez pompkę (chociaż to sprawdzałem). Czujnik temperatury powietrza sprawdzałem, poza tym gdyby to był on to na gazie też by nie szło. Podobnie z resztą czujników. Gdy silnik jest zimny ( potrzebuje więcej paliwa ) ciężko odpalić, jak się zagrzeje ( potrzeba mniej ) jakoś chodzi ale o jeździe nie ma mowy. Komputer też mi nie pasuje bo tu komputer samochodu steruje dawką paliwa zarówno na benzynie jak i lpg. Jakby mu coś nie pasiło gaz też by chyba nie szedł dobrze.

 

P.S. - Jak zrobić reset kompa? Profilaktycznie można spróbować, raczej nie zaszkodzi :) Wystarczy odłączyć zasilanie ? I gdzie znajdę przekaznik pompy - też bym go sprawdził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimak:

silnik krokowy w tym i każdym innym silniku benzynowym bez względu na rodzaj paliwa czy to benzyna czy lpg pełni tą samą rolę: dawkuje powietrze (jednocześnie regulując w ten sposób skład mieszanki) niezbędne w procesie spalania tego paliwa w czasie kiedy przepustnica (połączona linką z pedałem gazu) jest zamknięta, a więc w czasie odpalania na zimnym i na wolnych obrotach np. na czerwonym świetle. Najczęstszym objawem jego usterki jest właśnie gaśnięcie po nagrzaniu silnika na wolnych obrotach bo wtedy to on reguluje dopływ powietrza

 

geniusm:

w komorze silnika w dużej puszcze na lewym nadkolu w pobliżu kompa są 3 brązowe przekaźniki, pierwszy z nich to "ten" ale skoro pompa działa normalnie to raczej przekaźnik też...

sugeruję pomiary parametrów poszczególnych czujników, najlepiej rano,

reset był już setki razy opisywany ale najprościej odpiąć klemy, ten sposób niestety nie gwarantuje pełnego resetu w odróżnieniu od podpięcia pod komp

 

a żeby namieszać maksymalnie jeszcze jedna uwaga: może mieszać instalacja lpg: masz pewność, że reduktor nie puszcza gazu do kolektora przez wężyk podciśnieniowy? albo że nie sypią się korekcje benzynowe? albo że masz dalej dobre wtryski i one nie puszczają ci do kolektora i musisz go najpierw przewietrzyć? albo że odpalasz tylko na benie a nie równocześnie na lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ironię losu powiem że jutro właśnie wybieram się do gazowników. Tylko że z innym problemem - butla przyjmuje mi za mało gazu. W związku z tym że muszę wyjeździć cały gaz problem z benzyną stał się powazny jako że nawet nie będę mógł od nich odjechać ( nie mają stacji jedynie serwis ). Zresztą nie wydaje mi się aby LPG tu cokolwiek mieszało - jak dobrze pamiętam to poprzedni właściciel ( de facto mój szwagier więc poniekąd znam historię auta ) miał ten sam problem - i zjeździł wielu majchrów Polski południowio-wschodniej i nic mu nie pomogło. Jak ja zacząłem jeździć ( będzie już ze trzy lata temu ) problem zniknął. Ponieważ szwagier zawsze tankował wache do pełna ( w związku z czym starczało mu na dłuugo ) uznałem że mógł to być problem z paliwem ( wytrącanie się wody ). Ja tankowałem po 5 L ( na miesiąc starczało ) i niby było ok. Przez te trzy lata nie było problemów.

 

A teraz ciekawostka:

odpalam zimny silnik na benzynie ( z trudem ale jakoś ). Gdy w tym momencie chcę przełączyć na gaz to oczywiście przełączy się ( ręczne wymuszenie ), ale po chwili wraca na wache. W tym momencie odłączam przewód od jednego z wtrysków ( pierwszy z lewej tuż pod wlotem paliwa ) i próbuję przełączyć na gaz. Co się dzieje - kontrolka gazu zatrzymuje się na "pomarańczowym" ( czyli przejście ), silnik zaczyna chodzić normalnie ( uwzględniając lekkie "dizelkowanie" spowodowane brakiem jednego wtrysku). Nie może chodzić na samym LPG bo jeszcze nie "odmarzł", więc albo w tym momencie miesza, albo chodzi na samej benzynie o dziwo "normalnie" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geniusm, nie wiem jaką masz instalację gazową, ja mam sekwencję. Miałem problemy z odpaleniem zimnego silnika na benzynie (jak przy sekwencji). Kładłem to początkow na karb nieszczelnych wtryskiwaczy gazowych, przez co dolot na postoju był zagazowany i odpalał jak przewentylował sobie dolot. Miałem nieczynne dwa wtryskiwacze benzynowe, które wymieniłem, a problem pozostał. Obecnie zakręciłem gaz na butli i spuściłem go z instalacji, aby sprawdzić pierwszą wersję. Już drugi dzień silnik na benzynie odpala na dotyk. Pojeżdżę tak jeszcze ze dwa-trzy dni, żeby mieć pewność, że to gaz bruździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam sekwencję. Tu nie chodzi tylko o kwestię odpalania tylko ogólnie pracy na benzynie. Tu wyraźnie czuć że brak mu paliwa, a nie że ma go za dużo. Poza tym jak sciągnąłem filtr powietrza i przytkałem nieco ręką to nawet wszedł na obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalałem wczoraj 20 litrów - większej zmiany nie zauważyłem. Gaz mi zrobili więc narazie da się jeździć. Problem chwilowo muszę odstawić na półkę z braku czasu. W przyszłym tygodniu może spróbuję ponownie coś z tym zrobić. Gadałem też z jednym znajomym majstrem - mówił żeby sprawdzić wtryski, myślę że warto podążyć tym tropem...

Zalałem mu trochę specyfiku do czyszczenia wtrysków - jak nie pomoże to trzeba będzie je wykręcić ...

 

pozdr,

szejk

 

[ Dodano: 2009-09-18, 11:48 ]

Witam ponownie po małej przerwie...

 

Z racji że mam troszkę czasu postanowiłem wziąść się ponownie za remont auta.

W planie jak pisałem kontrola wtrysków, ale jeszcze wczesniej test pompki.

Mam możliwość dostać do testów pompę paliwa więc czemu by się nie upewnić.

I tu mam pytanie - pompy z modeli z silnikami 1.4 i 1.6 były takie same ?

 

pozdr,

szejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!