Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie kręci, nie odpala


broneck78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj pojawił mi się pierwszy, poważniejszy problem ze Szczeniaczkiem. Po jeździe w ciągu dnia (do zgaszenia silnika bez zarzutu) spotkał mnie zawód w postaci braku możliwości uruchomienia samochodu w godzinach nocnych. Po włożeniu karty i naciśnięciu START pojawiły się standardowe komunikaty (Oil level OK), natomiast rozrusznik nie wykonał nawet ćwierć obrotu. Wydaje mi się, że słyszałem bardzo cichutką pracę pompy paliwowej, ale jest ona na tyle cicha, że nie potrafiłem na bieżąco zróżnicować tego dźwięku. Co może być przyczyną usterki? Próbę odpalenia powtórzyłem kilkakrotnie, za każdym razem bez rezultatu (dzięki temu dałem zarobić taksówkarzowi w drodze do pracy). Nadmieniam, że od około 2 k km sporadycznie dawało się słyszeć słynne koło ... Mam nadzieję, że nie ma tu większego związku przyczynowo - skutkowego. Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale przy próbie rozruchu nigdy nie przygasał wyświetlacz. W momencie wezwania assistance mechanik próbował wspomóc aku przez booster - bez efektu. Wczoraj w warszatcie udało się uruchomić silnik naprawiając coś w "module zewnętrznym" - w komorze silnika, po dojechaniu do domu i próbie odpalenia auta po kilkugodzinnym postoju polka z uruchomieniem wróciła :-(. Nie wiem, czy dobrze rozumuje, ale skoro rozrusznik kręci po spęciu na krótko, a pali się jakieś zabezpieczenie we wspomnianym module to przyczyna leży gdzieś indziej. Dzisiaj elektryk będzie szukał ... Nie wiem co mu ewentualnie sugerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie dochodzi prąd do automatu(elektromagnesu) uruchamiającego rozrusznik. Być może gdzieś jest przerwa na kabelku lub uszkodzeniu uległ automat. Być może wystarczy przeczyścić styki przewodów na rozruszniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kaca - mechanik zadzwonił mówiąc, że prawdopodobnie następuje przebicie gdzieś w rozruszniku (po tym, jak zapytał, czy w newralgicznym momencie próby uruchomienia silnika słychać było "pyknięcie"). Tym samym zalecił wymianę rozrusznika na inny, regenerowany. Nie jestem pewien, czy faktycznie to nie przewody ale cóż, naiwny i nieznający się płaci ... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Można sprawdzić bezpiecznik START w skrzynce obok aku, chyba 15A. Ponadto : koniecznie dokręcić - sprawdzić dokręcenie śruby na zacisku + przy rozruszniku (grubego kabla od + aku do rozrusznika= kabel sie rusza; brak fabrycznie podkładki sprężystej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!