Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy warty oglądania - Scenic 99' 1,9 [102km]


blackrazor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na tym forum ;) nie wiedzialem ze nawet tutaj trafie:)

od około miesiaca szukam auta dla siebie (22 lata kawaler). Auto ma byc w dieslu, napewno 5drzwiowe i przestronne. 15tys to calkowity koszt zakupu auta (wiecej $ nie posiadam)

wybor padl na scenica po liftingu! Natrafilem na takie ogloszenie:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9835919

Chciałbym zapytać sie was uzytkownicy, co na pierwszy rzut oka nie pasuje w tym aucie ! przegladalem forum od deski do deski i jakos nie potrafie znalez niezgodnosci w tym aucie!

mam pare pytan odnosnie tej oferty:

-Ile wyniosl by calkowity koszt naprawy ?

-Jaka gruba powłokę lakiernicza powinien mieć scenic ?

-jak sprawdzic czy poduszki sa nie wybite (gdzies napewno rezystor wlutowuja ale gdzie on sie znajduje?)

intersuje mnie czy wogole warto jechac ogladac to autko ?

z gory dzieki i mam nadzieje ze za niedlugo zawitam do waszego forum jako uzytkownik scenica :mrgreen:

 

Witam i zalecam dokładną lekturę regulaminu forum :!: Doczytaj tam o zasadach pisowni postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto kosztuje 12,5, ty masz 15 do tego dochodzą jeszcze koszty naprawy, rejestracji (pewnie z 1000zł razem z opłatą ekologiczną), ubezpieczenia (młody jesteś to stawka będzie spora) oraz przeglądu (oleje, filtry, rozrząd, plus pewnie coś jeszcze, aby mieć spokój) to ja nie wiem czy nawet 18 tyś zł to nie będzie na to za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bronius

 

Auto jest już opłacone gotowe do rejestracji (patrz tytuł aukcji), czyli koszt okolo 250-300zl. Autko bedzie ubezpieczone na mojego ojca, czyli koszt OC około 300zł/rok dochodzi naprawa auta. wymiane czesci mozna sukcesywnie przeprowadzać w kolejnych miesiacach. wiadomo filtry oleje płyny nalezy wymienic w pierwszej kolejności. Zgadzam się z Tobą ze napewno kwota 15 tys nie wystarczy na jakies wymianny podzespołów jednak uważam ze powoli i sukcesywnie bedą wymiany przeprowadzane. Chcialem poprostu usłyszeć opinie Was pod kątem samych zdj. Czy np kierownica nie jest przełożona , a może halogeny nie wychodzily z tą wersją auta. Czy auto było puknięte to sie okaze po badaniu lakieru!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś to silnik ma 98 KM :mrgreen:

Koszt naprawy zależy od blacharza i od Ciebie, czy chcesz wyklepać to co jest, czy wstawić nowy błotnik. Zderzak da rade uratować, z zewnątrz potrzebne części to lampa, nakładka zderzaka i poszycie błotnika. Nie wiadomo czy w środku plastiki nie popękały. Koszt lakierowania blacharki ok 1000-1400 zł, zależny od warsztatu. Kolor trudny do dobrania, radzę wstawić do lakiernika, który ma pojęcie o Renówkach. Do mojego Scenica, naprawiany w ASO dobrali kolor idealnie, nie widać śladów naprawy.

Poza tym auto nie budzi zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie silnik dti to 98KM

ponadto nie ma kierownicy wielofunkcyjnej

i komputera pokładowego sądząc po wskazaniu licznika.

Gość nie wie co sprzedaje.

dodam że wymiana błotnika tutaj nie będzie prostą sprawą chyba że poradzą z tym coś.

Ceny części przecież znajdziesz na allegro.

Zapytaj o dodatkowe dokumenty do tego auta w postaci książki serwisowej czy nawet kompletu kluczyków. Dalej twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od połowy 99r :mrgreen:

Za 11tys zł warto wziąć tego Scenica. Oczywiście sądząc po zdjęciach, jak na żywo będzie parch to nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam marcowego i już to jest Kalenido czyli buda phI a silnik, zawieszenie i parę elementów w środku z phII. tak jak pisze bronius.

Co do tego kiedy się ukazał phII, nie pamiętam, ale na bank byłem go oglądać, następnym tygodniu po premierze w Polsce. Być może był to sierpień, ale wtedy na pewno początek. Albo maksymalnie połowa września.

Pamiętam to bo byłem z żonką, która momentalnie usiadła za kierownicą i zaczęła kręcić wszystkimi pokrętłami i przełącznikami. Normalnie to nawet na auta nie zwraca uwagi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!