Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat Check Parking Brake


Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim musisz zdiagnozować samochód CLIPem i zobaczeć jakie informacje są wyświetlane.

Sytuacja moe być banalna: odłaczenie kostki, wybicie bezpiecznika, zatarcie linek (zwłaszcza zimą).

Ale niestety bez CLIPa się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy clip różni się czymś od podłączenia do kompa???

wczoraj miałem podłączony samochód do kompa i pokazał błąd elektrycznego hamulca postojowego.

a który bezpiecznik odpowiada za działanie h ręcznego? ten pod siedzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd hamulca wyświetla sie przede wszystkim na desce rozdzielczej

Jeśli miałeś podłączony samochód do komputera, CLIPa czy czegokolwiek innego to dużą wskazówką byłby numer i opis błędu.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. a co z tym bezpiecznikiem? gdzie się znajduje? wyciągałem bezpiecznik z puszki pod siedzeniem 25A, ale nie pomogło. po wyciągnięciu w/w bezpiecznika serwis+ bąd hamulca zniknął z deski ale po wsadzeniu znów się pokazał. Chyba trzeba będzie dać modół do naprawy bo nic innego nie wymyślę. dodam też że klocki tarcze są w idealnym stanie, a płyn hamulcowy ma dobry poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak pisałem wcześniej, komputer wyświetlił następujący komunikat...PARKING BREAK FOULT...pisałem już o tym tylko że w języku polskim...tak czy inaczej dzięki za wszelaką pomoc, dzisiaj właśnie wysłałem moduł do naprawy do firmy Electric Cars. Potrwa to pewnie jakiś czas bo wysyłka jest z zagranicy, ale na pewno opiszę jak do mnie wróci i zamontuję. Powołując się na forum firma Electric Cars udziela 10% zniżki a nie jak pisał jeden z kolegów 50%. Od razu podejrzane się to wydawało...Bezpiecznik znalazłem, jest tylko jeden odpowiedzialny za hamulec postojowy 25A pod siedzeniem kierowcy...

 

Dodano: 08 lut 2012 - 19:04

Witam wszystkich. Moje kłopoty się skończyły, dzięki firmie Elektric Cars. Polecam wszystkim w/w firmę którzy mają problemy z elektroniką. Firmie Electric Cars dziękuję za profesjonalne podejście do sprawy, szybką naprawę i idealną obsługę klienta!!! Koszt naprawy modułu hamulca ręcznego w moim przypadku śmieszny, 100 zł, w porównaniu z nową częścią w ASO ok 2500zł. Drodzy użytkownicy renaultów, nie wyciągajcie bezpieczników, nie rozpinajcie kostek...po prostu oddajcie się w ręce specjalistów!!! A i jeszcze jedno, rok gwarancji na naprawę od Electric Cars!!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój hamulec po naprawie w Electric Cars działa do dziś, naprawiany był jakoś w listopadzie 2011 i przeżył zimne noce na dworku przy -26stC. Hamulec nie zwalniałem przy tych mrozach, działał i działa prawidłowo, także polecam chłopaków z Electric Cars.

Edytowane przez jonasz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna linka składa się z:

- splotu drutu

- osłonki z tworzywa

- metalowego pancerza

- czarnej osłonki z tworzywa

 

jeśli osłonka z tworzywa, którą zabezpieczona jest linka zacznie się łuszczyć, to żadne smarowanie nie pomoże. linka będzie się zacinać, bo uszokzdzona osłonka trze o metalowy pancerz.

pozostaje tylko wymienić linkę.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

W temaci ,mój objaw-grand scenic 2004 jest taki że co jakiś czas nie zwalnia do końca prawgo tyłnego koła- wtedy ciągnę za awaryjne zwalnianie i po chwili jest ok na wyswietlaczu przeż chwile jest znaczek "service" i żeby sprawdzić ham a potem wszystko znika i jest ok aż do nastepnego razu.Objaw pojawił sie okol 5 miesięcy o\po wymianie tylnych klocków- pytanie linka? czy może blaszki przy klockach - bo też o czyms takim czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

uzupełniłem silnik :notacrook: 1.9dci oki no to sprawdzę tak jak doradziłeś

 

Dodano: 22 sie 2012 - 10:05

Pytanie zagadka-czy po zdemontowaniu całego hamulca ręcznego (skrzynka z silniczkiem+ linki)można jeździć. Muszę wysłac linki do regeneracji i zastanawiam się czy ktoś próbował jeżdzić bez.

 

Dodano: 07 lis 2012 - 16:53

Wracam ponownie,po wymianie linek złożyłem całość (dodam że wymieniałem linki na rozpiętych awaryjnie linkach, w takim stanie go zdemontowałem) i jedna linka zaciąga, druga nie (wymieniałem obie) Nie zaciąga ta .która jest wkręcana tzn w skrzynce z silniczkiem ma gwintowną śrubę .Zastanawiam się czy może powinienem składać całość przy stanie nie "rozpiętym" awaryjnie.Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.Dodam że wyświetla mis się komunikat żeby sprawdzić ręczny,jeszcze nie kasowałem błędu ale to chyba nie ma wpływu na nie zaciąganie jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!