Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik temperatury- renault megane coupe 2.0, '98


jeannyczapajev

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, mam duży problem ze swoją meganką. wszystko zaczęło się od problemów z rozrusznikiem, który wymieniłam pół roku temu. od dwóch miesięcy jednak samochód znów zaczął mieć problemy z odpalaniem. w serwisie przeczyścili szczotki i po szczegółowym sprawdzeniu uznali, że samochód jest zupełnie sprawny i nic mu nie dolega. jednak po przeglądzie nic się nie zmieniło, auto nadal rzadko odpalało. jeśli w ogóle, to po kilknastu sekundach, tylko na luzie, z wyłączonymi światłami, czasem po załączeniu się komputera. dzisiaj jednak nie udało mi się go odpalić. pali się kontrolka czujnika temperatury. chłodnica często mocno pracuje, ale mechanicy twierdzą, że jest bez zastrzeżeń. czy ktoś wie, co może się dziać? bardzo proszę o jakąkolwiek radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka coś ostro tu namieszała! Ustalmy fakty.

1) Rozumiem, że rozrusznik był wymieniony jakiś czas temu? Co było powodem ten wymiany? Nie kręcił? Kręcił ale silnik nie zapalał?

2) Problemy zaczęły się teraz, po naprawie auto zapalało przez jakiś czas i problem wrócił?

3) nie rozumiem

jeśli w ogóle, to po kilknastu sekundach, tylko na luzie, z wyłączonymi światłami, czasem po załączeniu się komputera.
tego

samochód zwykle odpala się z wyłączonymi niepotrzebnymi odbiornikami. Czyli wszelkie światła, wycieraczki, ogrzewanie szyb, dmuchaw powinny być wyłączone. Włącza się je kolejno już na uruchomionym silniku. Natomiast co ma wspólnego z tym wszystkim komputer? Co koleżanka rozumie pod pojęciem "komputer":mrgreen:

4)Jak to pali się "kontrolka temperatury";) Cały czas nawet na uruchomionym silniku?

A są jakiekolwiek wskazania temperatury na liczniku? Czy od razu po włączeniu stacyjki wskazówka temperatury leci w górę?

5) Z Twojego opisu nie wynika czy rozrusznik kręci ale silnik nie zapala? Czy rozrusznik raz kręci, a raz nie?

 

I teraz wskazówki(na początek)

1) Sprawdzić czujnik temperatury jeżeli moje podejrzenia są słuszne to on może być uszkodzony.

2) przeczyścić czujnik położenia wału.

3) przyczyną mogą być tez świece i/lub cewki

 

I taka uwaga na przyszłość - poczekaj 1-2 sekundy pomiędzy włączeniem zapłonu, a uruchomieniem silnika/rozrusznika. Niech pompa paliwa wytworzy odpowiednie ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to może być wina wentylatora chłodnicy. Przytarte łożysko zwiększa pobór prądu i rozładowuje akumulator (zwłaszcza po wyłączeniu silnika), na tyle skutecznie, że rozruch jest utrudniony. Niesprawny wentylator nie odbiera gorącego powietrza od chłodnicy (zwłaszcza w mieście i na postoju z włączonym silnikiem) i dlatego temperatura rośnie, i co za tym idzie zaświeca się kontrolka temperatury. Raczej nie zwlekaj z wymianą wentylatora, bo następna będzie uszczelka pod głowicą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!