Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic za bardzo dymi??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Nagrałem filmik mojego Scenica, bo uważam że autko za bardzo dymi. Auto 2005 r, 1.9 DCI, przebieg 210 tys. Dziś siedziałem pod kanałem, turbo suchutkie, nie świszczy jakoś strasznie, oryginalne z 2005 r., oleju mi nie ubywa, spalanie też w normie, obecnie jazda praktycznie po miescie 6,1l. Ale czy autko nie za bardzo kopci? wiem że słaby filmik, ale co nieco widać. Jechałem na dwójce, i od 1,5 tys obr. noga na gaz ful. Czekam na odpowiedzi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=054OzQd1lBc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opielowski, tak jak pisze antonescu, spróbuj zatankować inne paliwo( może lepsze), przeciągnij go trochę w zakresie 3-3,5 tys obr. Moim zdaniem nic nadzwyczajnego się nie dzieje za twoim autem. Przy rozpędzaniu zawsze będzie dymił, tym bardziej przy tym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie jazda praktycznie po miescie 6,1l

Wyskocz na jakąś dwupasmówkę bez fotoradaru i przyciśnij mu na dłuższym odcinku. Katalizator może być trochę zapchany.

Czyszczenie EGR-a też nie zaszkodzi, ale to później <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie racje co do tej ropy. Tak szczerze mówiąc, to cały czas lałem na shellu diesla, a teraz coś mnie podkusiło i nalałem cały bak na auchan, być może w tym tkwi problem. Jak wyjeżdże to zatankuje na shellu i spróbuje powtórzyć test. A co do egr, chciałem go przeczyścić ale dostęp do niego jest ciężki. Czy czyścił ktoś już egr w 1.9 DCI w Scenicu II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie masz czasami problemów ze spadkiem mocy :mrgreen: generalnie kopcenie to może być objaw złej mieszanki, pomijając wycieki oleju lub płynu chłodniczego do cylindra. Przeczyść na początek przepływomierz, mozna to zrobić samemu i niewiele kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaników mocy nie ma, auto caly czas chodzi ok. W moim przypadku już wiem co jest przyczyną, przycinający się minimalnie zawór egr. Niestety ze względu na bardzo ciężki dostęp do niego zostawiam go. Auto chodzi idelnie, dlatego nie bedę kombinował z tym. Poza tym wtedy zalałem troche gorsze paliwo, teraz na shellu jest o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!