Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 1.5 DCI 5 biegowy - warto?


malowany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do tej pory, aż mi nie skradli jeździłem Renault Scenic II 1.9DCI 120KM, jednak czas szukać czegoś nowego i znalazlem dobrą ofertę, jednak jest to Scenic II 1.5DCI 100KM, ale 5 biegowy, dlatego mam pytania??

 

1. Czy czuć bardzo różnicę w mocy pomiędzy 1.9DCI 120KM, a 1.5DCI 100KM?

2. Czy silnik 1.5 jest też tak dobry jak 1.9??

3. Czy na 5tym biegu nie chodzi Scenic za głośno w porównaniu do 6 biegowego 1.9DCI??

 

Bardzo proszę o odpowiedzi.

 

ps. jeśli chodzi o kradzeże, która mnie spotkała, to przestrzegam przed zostawianiem samochodu w miastach, w miejscach niestrzeżonych bez dodatkowego zabezpieczenia, najprostszego. Ja nie mialem i mi ukradli, prawdopodobni podmienili komputer pod maską, wkładkę do karty i użyli swojej karty <ok>

 

Jeszcze raz proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam meganka 1.6 16V ale wiem że jak się wsiądzie do samochodu z silnikiem 2.0 to jest duża różnica. A tu taj nie jest duża różnica tylko 20km ale jest. Na 5 biegu na maksymalnych obrotach u mnie chodzi dość głośno ale tak do 130 nie słychać go. Na pewno jakaś różnica będzie między tymi dwoma silnikami ale nie powinna być aż tak wielka np: troszkę wolniejszy w starcie ;-)

A w jakiej cenie i jakiego rocznika jest ten scenic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedz się tym scenickiem 1.5. Sam sobie odpowiesz czy ci to odpowiada - masz najlepszy punkt odnisienia bo posiadałeś już wcześniej 1.9 DCi.

 

PS.

A co do kradzieży to zamiast montować dodatkowe zabezpieczenia to chyba lepiej wykupić mini AC od kradzieży. Jak będą chcieli "dźwignąć" to i tak to zrobią... <ok>

 

PS1.

Cholera sądziłem że tych modeli nie kradną... :idea:

Aż tak bardzo boczna była ta uliczka że czuli się na tyle bezpiecznie że podmienili kompa i odjechali ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kradzieży to zamiast montować dodatkowe zabezpieczenia to chyba lepiej wykupić mini AC od kradzieży. Jak będą chcieli "dźwignąć" to i tak to zrobią... <ok>

AC nie rozwiązuje wszystkich problemów :idea: Otrzymam mniej pieniedzy, bo amortyzacja, dbałem o ten samochód, tankowałem tylko na Shellu (i nic mi to nie dało), wózek dla dziecka był w bagażniku, plus inne rzeczy dla mnie ważne, a dla innych bezużyteczne.

Cholera sądziłem że tych modeli nie kradną... :idea:

Aż tak bardzo boczna była ta uliczka że czuli się na tyle bezpiecznie że podmienili kompa i odjechali ???

Stał na Parkingu pod blokiem, w dość dobrze oświetlonym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Dokładnie tak, jak kolega napisał. Gdyby to było 1.5 dci 105 km i 240 Nm to można by było powiedzieć, że "da radę" temu autku, ale ten starszy 1.5 będzie się męczył. Uważam jednak, że trzeba się przejechać i samemu sobie odpowiedzieć czego się oczekuje od autka. Pozdrawiam

 

Regulamin forum się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!