Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zagineło światło STOP


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapaliłem samochód na parkingu to zauważyłem, że straciłem podświetlenie i działanie liczników (łącznie z wyświetlaczem komputera- działało natomiast tylko jego podświetlenie), ogólne podświetlenie licznika nie działało. Nie gasząc samochodu zobaczyłem, że znikneły równierz światła stop. Po zgaszeniu i ponownym zapaleniu praca liczników wróciła do normy, natomiast świateł STOP dalej niema.

Sprawdziłem:

- żarówki OK (nie sprawdzałem środkowego światła na szybie)

- wtyczki z tyłu OK

- bezpiecznik OK

- wtyczkę przy dźwigni hamulca raczej OK (robiłem to na parkingu w ciemności więc tylko ją zdemontowałem z włącznika i ponownie zatrzasnołem)

 

Macie jakieś pomysły gdzie szukać usterki?

Po pracy poszaleję jeszcze z multimetrem przy włączniku, ale jak będzie OK to co dalej?

No i czemu takie zachowanie licznika, ale może to normalne. W służbowym doblo licznik i STOP jest na tym samym bezpieczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj włącznik i jest OK. Okablowanie z tyłu (zdjołem trochę tapicerki) też OK.

Rozbebeszyłem okolice bezpieczników (plastiki itp), ale nie dokończyłem sprawdzania, bo musiałem spadać do pracy.

Mam pytanie czy STOP jest załączany przez przekaźnik czy bezpośrednio z włącznika na pedale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj włącznik i jest OK. Okablowanie z tyłu (zdjołem trochę tapicerki) też OK.

Rozbebeszyłem okolice bezpieczników (plastiki itp), ale nie dokończyłem sprawdzania, bo musiałem spadać do pracy.

Mam pytanie czy STOP jest załączany przez przekaźnik czy bezpośrednio z włącznika na pedale?

Niestety jak masz wilgoć to wszystko będzie wyglądało OK, ale w rzeczywistości może nie być gdzieś kontaktu, stawiam na masę, sprawdź czy lampy mają masę.

No i przede wszystkim sprawdź czy w ogóle masz napięcie na tylnych lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czołem Panowie mam problem a mianowicie. Kiedy wciskam hamulec to w tym samym czasie zaswieca sie prawy kierunkowskaz a kiedy np. skrecam w prawo i hamuje to kierunek nie mruga tylko swieci po puszczeniu hamulca mruga w zwolnianym tępie. Jesli wiecie co sie dzieje wspomózcie forumowicz.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!