Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie zegarów - gaśnie:(!!


Kr0lik

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem powyżej jak to zrobić najprościej i bez kombinacji.

 

Ale co zrobić?Zewrzec kable od dimmera?

Jutro spróbuję praktycznie.Ale wątpię żeby coś to dało.

Dziś grzebię w necie za teorią

Jak dla mnie to dimmer działa OK -ale reguluje tylko podswietlenie zegarów-i to jest prawidłowe.

NIE ZMIENIA JASNOŚĆI WYŚWIETLANYCH DANYCH NA LCD (no tych kreseczek z których składają się cyferki danych)

A to mnie interesuje-intensywność świecenia tych kreseczek -która się zmniejsza po właczeniu swiateł.

 

Jeżeli nadal będzie słabe podświetlenie oznacza to tyle, że gdzieś jest jakiś dodatkowy opór, tzn zły styk lub ktoś powkładał jakieś dziwne żarówki co powoduje że nie świecą one z odpowiednią siłą.

Jak mogą być złe żarówki skoro świecą bez właczonych swiateł jasno tak jak trzeba?

 

No ale jak się nie sprawdzi praktycznie to się wiedzieć nie bedzie.

Jutro pokumam i napisze co i jak

 

Pozdro Flat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, na wyświetlaczu od radia? Jeżeli tak to działa to jednocześnie z zegarami i powinno się zmieniać jak kręcisz potencjometrem.

Są jakby dwa równoległe układy, jeden podaje napięcie po włączeniu zapłonu, drugi podaje napięcie ale zamyka obwód przez dimmer. Wypinasz dimmer i we wtyczkę wtykasz zworę. Prawdopodobnie na instalacji po włączeniu świateł masz dodatkowy opór, np zaśniedziałe styki lub słabe. Dostań się do kostek i sprawdź.

Acha + podawany jest UHC, rozpiskę pinów znajdziesz na downloadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to działa tak!

Po włączeniu zapłonu zapalają się wszystkie wyświetlacze i oświetlenie licznika.

Jak włączę światła postojowe to kręcąc dimmerem zmieniam intensywność świecenia wyświetlaczy i licznika. Skręcając na max mogę całkowicie wyłączyć podświetlenie, ale tylko w opcji ze światłami zewnętrznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, a u mnie niemożliwym jest skręcenie do zera, można tylko dość mocno przygasić podświetlenie. Dodatkowo, tylko nie jestem teraz pewien (dawno sprawdzałem), po wypięciu potencjometru gaśnie całe podświetlenie z wyjątkiem podświetlenia licznika (co wydaje się dość logiczna opcją zabezpieczającą). Wieczorkiem sprawdzę czy dobrze pamiętam.

LCD w liczniku po włączeniu świateł przygasa (właśnie to przygasanie to dimmer, nie możliwość regulacji) i niemożliwym jest uzyskanie takiego poziomu jasności nawet po zmostkowaniu potencjometru.

 

Tak samo masz w radiach, tylko w nich możesz w opcjach wyłączyć dimmer lub odciąć sygnał w kostce ISO i już podświetlenie radia nie będzie przygasać (nie wiem czy w fabrycznym radiu tak się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD w liczniku po włączeniu świateł przygasa (właśnie to przygasanie to dimmer, nie możliwość regulacji) i niemożliwym jest uzyskanie takiego poziomu jasności nawet po zmostkowaniu potencjometru.

 

Popieram -mam tak samo -sprawdzone 1h temu 8-)

Mostkowanie nic nie daje.

 

Tak samo masz w radiach, tylko w nich możesz w opcjach wyłączyć dimmer lub odciąć sygnał w kostce ISO i już podświetlenie radia nie będzie przygasać (nie wiem czy w fabrycznym radiu tak się da).

 

Tylko tu mamy 2 układy LCD licznik i radio

To trzeba by było odciąć i tu i tu.

I jest drugie pytanie-czy np po właczeniu swiateł nie zmniejsza się jasność poprzez spadek napięcia przychodzącego na wyswietlacz .Ew wyłaczane jest zasilanie podswietlania wyswietlacza ze zrodła pełnego swiatła i puszczane jest zasilanie przez dimmer koło kolana kierowcy .To trzeba sprawdzić .

Fred jeżeli bedziesz sprawdzał czy po wypięciu potencjometra deska zgasnie -to potem wyłacz swiatła -jak sie zapali tzn że idzie tam zasilanie z innego zródła i sie przełacza jak napisałem wyżej.

 

P_r_z_e_m_o -dzięki za PW ale nie potrafię tych schematów sciągnąć z tego serwera :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik ja u mnie "pracuje" przyciemnianie zegarów i wyświetlacza. Razem z nim przyciemnia się zegarek, radia firmowego nie posiadam, ale na pewno wyświetlacz będzie zachowywał się identycznie.

http://www.youtube.com/watch?v=uD10YwDY5jcu

Zapomniałem wyłączyć radio wiec przy okazji wysłuchacie fragmentu wiadomości :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u mnie jest identycznie, z tą tylko różnicą, że nie można aż tak mocno przyciemnić LCD.

 

[ Dodano: 2011-04-27, 17:17 ]

Sprawdziłem jak jest po odłączeniu potencjometru i faktycznie podświetlenie gaśnie (licznika też), lcd przyciemnia się dość mocno ale jest widoczny (czyli dobrze pamiętałem, że "coś" świeci :-D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozwaliłem to :-D .

Już wiem jak to zrobić -jutro ciezki dzien przede mną -ale postaram się to zrobić.Jak sprawdzę czy wszystko działa napiszę co i jak .

 

P_r_z_e_m_o - u ciebie na filmiku to rzeczywiście prawie nie widać jak to się przyciemnia.

Chyba ze film kręciłeś w garażu -jak półmrok był.

Nakręć jak jasno będzie-albo ja ci nakręcę jak fura w słoncu stoi -to zobaczysz jaki to shit u mnie-no normalnie nic nie widać .

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o

OK ja jutro postaram sie nakrecic swoj jak jasno bedzie .

Zobaczysz jaka jest róznica

 

[ Dodano: 2011-04-30, 20:53 ]

Witam ponownie :-D kto chce niech pisze .Wywalenie przyciemniania LCDa radia -wypiąć niebieski kabel,pin 10 z szarej wtyki.

Wywalenie przyciemnienia LCDa w liczniku -wypiąć niebieski kabel pin 4 z szarej wtyki .

Uwaga! -po wywaleniu przygaszania LCD licznika ,nie ma podswietlenia licznika-więc ja zrobiłem to tak:

Wyciąłem oba niebieskie połaczyłem razem i puściłem przez dodatkowy przełącznik z oryginalnego zasilania pod sciemniacz LCD licznika.

Dzięki temu mam wersję w pierwszej pozycji- RP ,w drugiej pozycji normalne kraje :-D .

Foty i film mam ale ew wstawię jak będą chętni na przeróbkę.

Pozdro Flat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Temat odświeżony po kilku latach, ale może się uda :-)

Flatron, masz jeszcze zdjęcia i filmik z tej przerobki z poprzedniego postu?

Mam taki sam problem z przyciemnianiem zegarów po włączeniu świateł, nic nie widać pod słońce i potrzebuję rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!