Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jaki maksymalny przebieg?


Gość wojtekgzk

Rekomendowane odpowiedzi

Zero problemów przy 280 tys km.??

Sprzęgło zaczyna nieśmiało strajkować i trochę kiepsko auto zostało zrobione po zderzeniu (nie ma to jak org. ocynkowane blachy) i to w zasadzie wszystko.

Noooooooo dobra, jest parę otarć tu i tam, ale walczę z tym :)

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Megi ma 251 tys km i większych problemów z nią nie mam na szczęście. Ale dwa miesiące temu robiłem uszczelkę pod głowicą. Zrobiłem już tym autem 31 tys i przez ten czas jest łagodnie eksploatowana. Obroty około 2 tys, max 2 500 ale nie więcej. Wydaje mi się że spokojna jazda jest lepsza dla silnika... Ale nie wiem jak jeździli poprzedni właściciele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Posiadam Renault Megane Classic ph2 1999 rok od nowości w rodzinie (ja użytkuje je 14 lat). Przebieg ma 365 tys. km, Silnik K4JC750. Silnik bardzo żywotny od nowości jeździł na oleju 5w30 Elf evolution SXR, Pierwsza wymiana na 5 tyś km, potem do 140 tys km co 20 tys, zaś potem co 10-12 tys km. Do dziś oleju nie bierze pali od strzała przy 300 tys km zmieniłem olej na 5w40 (Valvoline Maxlife, czasem Total 9000), w samochodzie mam oryginalne cewki Denso (od nowości).Jedynie co wymieniałem przy silniku to czujnik ciśnienia oleju (przeciekał) 1 raz silnik krokowy i czujnik temperatury silnika, raz uszczelki kolektora ssącego i dwa razy uszczelki przepustnicy. Z zasady wymieniam olej co 10 tys, filtr powietrza i paliwa, oraz świece (EQUEM RFN 56LZ) co 20 tys, rozrząd co ok 60-70 tys, płyn chłodniczy co 2 lata Prestone). Reasumując wydaje mi się że silnik przejedzie budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja posiadam Megankę PH2 2002 rok i zrobiłem nią przez rok 18 tysięcy kilometrów bez żadnej awarii. Obecnie ma 172 tysiące bardzo mało ale raczej autentyczny przebieg ;) Za to jeździłem dwoma Clio na kursie prawa jazdy z silnikami chyba 1.2 i jedna miała na liczniku prawie 500 tysięcy, a druga prawie 400 :) więc raczej wytrzymałe są te "awaryjne" Renaulty hejtowane przez młodych właścicieli Golfów 3 i Opli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!