Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kopci z rury...


mr6319

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie jak ograniczyć kopcenie z rury wydechowej?

 

A jakiego koloru jest ten dymek z rury ??

I czy jest przy pracy silnika na LPG, Pb czy na obu paliwach ??

 

Dymienie może być spowodowane dostawaniem się do komory spalania oleju, płynu chłodniczego lub zbyt bogatą mieszanką. Sprawdź czy nie masz czasem walniętej uszczelki pod głowicą, bo taki dymek to pierwszy objaw tej usterki. A z zapalaniem na "zimno" nie masz problemów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymek jest zarówno na gazie jak i na benzynce, raczej jaśniutki, oleju rzeczywiscie chyba troszkę ubywa, i jest jeszcze objaw wachania wskazówki temperatury silnika. Nie wiem czy to ma coś wspólnego. Ale to się zaczęło wlaśnie po naprawie uszczelki pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to się zaczęło wlaśnie po naprawie uszczelki pod głowicą.

No to reklamuj tą naprawę bo zdaje się że uszczelka nadal Ci przepuszcza. Nie potrafię określić czy olej czy płyn chłodzący, ale wydaje mi się że olej to chyba innymi drogami by się dostawał (może któryś pierścień przepuszcza??) i wtedy masz jasnoszary dymek. Przy płynie chłodniczym byłby raczej niebieskawy.

 

Tak czy owak wracaj do warsztatu i domagaj się porządnej naprawy lub zwrotu kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozum, to płyn chłodzący nie może dostać się do cylindra. W cylindrze jest tak duże ciśnienie, że gdyby była nieszczelność to raczej spaliny dostawałyby się do płynu. Tak samo jest z olejem. Gdyby były przedmuchy, to silnik wywalałby olej przez odmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie dostac, jak silnik nie pracuje i wtedy jest problem z odpalaniem. Co do cisnienia, to dokladnie jak kolega Lewy, pisze to spaliny dostaja sie do plynu. Z ojcem w Tipo mielismy wlasnie taki przypadek. Cisnienie w ukladzie chlodzniczym bylo ogromne, po krotkiej jezdzie trzeba bylo bardzo delikatnie upuszczac spaliny korkiem zbiorniczka, przy grwaltownym odkreceniu plyn byllby wyrzucony w przestworza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozum, to płyn chłodzący nie może dostać się do cylindra. W cylindrze jest tak duże ciśnienie, że gdyby była nieszczelność to raczej spaliny dostawałyby się do płynu. Tak samo jest z olejem.(...)

nie do konca moge sie zgodzic... owszem wieksza czesc cyklu cisnienie jest wieksze lub znacznie wieksze niz w otoczeniu cylindra. ale... w fazie ssania to co? powietrze (i w benzynikach paliwo tez) dostaje sie do cylindra jak? male skrzaty plywajace w baku maja malego czarownika co teleportuje skladniki do cylindra gdzie jest wyzsze cisnienie? :mrgreen: zawsze mi sie wydadwalo ze w fazie ssania panuje podcisnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zdrowy rozum, to płyn chłodzący nie może dostać się do cylindra...

Niestety może i to w sporych ilościach, chociaż niekoniecznie przez uszczelkę. W aucie mojego ojca (silnik diesla) było pionowe pęknięcie cylindra (wygladało jak zwykła rysa) a płynu dostawało się naprawdę sporo podczas pracy. Niestety skończyło się na tulejowaniu dwóch "środkowych" cylindrów w kadłubie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Stwierdzam iż kolega nic się nie dowiedział :mrgreen: Może olej a może płyn :roll: Ja zapytał bym się czy faktycznie sonda lambda jest sprawna bo może mieszanka faktycznie pieprzy się i po drugie czy jak jest zimno i wilgotno czy jak jest ciepło i sucho to dymi i czy w czasie pierwszych 10 min po odpaleniu czy potem też :shock:

 

[ Dodano: 2007-03-13, 18:51 ]

Na temat zasysania płynu do silnika napisano już parę postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!