Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj widziałem na parkingu 1 phII z zamkiem w przycisku do otwierania tylnej klapy. W instrukcji, w przypadku awarii centralnego, piszą tylko o blokowaniu ręcznym drzwi, a o klapie bagażnika nic. Doszedłam jak zablokować klapkę wlewu paliwa. Wystarczy odchylić dywanik w górne części nadkola prawego i ręcznie przesunąć cięgno siłownika, ale z klapą bagażnika to porażka. Chyba trzebaby się rozejżeć za przyciskiem z zamkiem albo wozić na wszelki wypadek metr linki do motania klapy od wewnątrz z zagłówkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Easy, Tez tak myslałem, okazało się jednak że to zamek nie atrapa. zaczęło działać dopiero gdy wymontowałem całość i potraktowałem WD, ale przez około 1/2 godziny, ciągle poruszająć kluczykiem. (sam nie wiem gdzie się ten brud mieścił) Teraz pracuje jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w moim bolidzie tez mam czasem problem z centralnym ale dosyc dziwny:

 

czasem jak jest mokreo ale bardzo mokro to nie moge zamknac ani otworzyc auta z pilota, ale odziwo jak otworze autko kluczykiem i otworze drzwi to pilot dziala jak zamken drzwi znow to samo, dopiero jak autko obeschnie jest dobrze.

 

co do zamykania megi IphII bez pilota to mozena zrobic to w prosty sposob zamknac centralny tym przyciskiem w konsoli srodkowej wysiasc z autka i zmaknac zamek od kierowcy mechaniczie wtedy wszystki jest pozamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cytat:

"czasem jak jest mokreo ale bardzo mokro to nie moge zamknac ani otworzyc auta z pilota, ale odziwo jak otworze autko kluczykiem i otworze drzwi to pilot dziala jak zamken drzwi znow to samo, dopiero jak autko obeschnie jest dobrze."

 

Umnie jest to samo... Centralny z kluczyka raz działa a raz mogę sobie dusić i dusić i nic. Kiedy już otworzę drzwi kierowcy, centralny działa bez zarzutu za każdym razem.

Ma ktoś pojęcie czym jest to powodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

moja megi spisywała się dotychczas perfekcyjnie. aż do wczoraj kiedy wróciłem z miasta i postawiłem na parkingu. Rano podchodzę i pstryk na pilot a tu nic. Dobra to otwieram kluczykiem a centralny i tak nie działa. Biorę zapasowy kluczyki brak reakcji. Kiedy już siedzę w środku brak reakcji na przycisk centrala. Wiem że problem spowodowany jest przez immobilizer bo ten jest połączony z centralem a nie działa. Razem z wadą immo świeci się tzw ekg czyli usterka elektr. Ale po wykasowaniu błędu przez odłączenie aku wszystko jest ok. Po czasie jednak immo znów nawala razem z centralem. Prosiłbym o nie ignorowanie lub karanie uwagami. wiem ze temat nie jest nowy ale dwa dni szperam po forum i nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi na powyżej opisany problem z centralnym- immobilizerem.Sprawdziłem wszystkie kabelki i jest ok płytka nad lusterkiem sucha jak pieprz podobnie jak i bezpieczniki pod kierownicą. Gdzie jeszcze może być przyczyna?

 

Renault 1.6 Rt rok97 hatchback

 

[ Dodano: 2008-09-09, 11:28 ]

oczywiście immo blokuje zapłon więc jestem unieruchomiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem jak jest mokreo ale bardzo mokro to nie moge zamknac ani otworzyc auta z pilota, ale odziwo jak otworze autko kluczykiem i otworze drzwi to pilot dziala jak zamken drzwi znow to samo, dopiero jak autko obeschnie jest dobrze.

 

Umnie jest to samo... Centralny z kluczyka raz działa a raz mogę sobie dusić i dusić i nic. Kiedy już otworzę drzwi kierowcy, centralny działa bez zarzutu za każdym razem.

Ma ktoś pojęcie czym jest to powodowane?

 

Ja też mam ten sam problem, czy nikt nie zna lekarstwa na tą przypadłość <czerwona>

Wygląda to tak jakby był za słaby zasięg , mozna go jakoś poprawić?

Dodam że baterie są nówki sztuki, nie smigane. :cry:

Jak sprawdzacie diode czy jest dobra?

( cos czytałem że za pomoca aparatu tylko nie bardz wiem jak to ugrysć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!