Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie lusterek w osłonach przeciwsło


PanRolek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy właściwie modelu ph II, ale takiego wyboru administracja niestety nie zaimplementowała ;-)

Ale ad rem: nad obiema osłonami przeciwsłonecznymi znajdują się lampki. Dodatkowo, chyba w osłonie po stronie kierowcy, lusterko przysłonięte jest przesuwaną klapką.

Niestety, żadna z lampek nie świeci, w żadnej z pozycji klapki/osłony. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Skąd lampka "ma wiedzieć", kiedy się zapalić, tym bardziej, że oś obrotu osłony nie posiada żadnego fragmentu mogącego przewodzić prąd?

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem opisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś w Mercedesie E klasy. kabelek idzie w ,,rączce" ktora 3ba całą osłone ta na ktorej sie ono obkreca. kiedy sie zapala natomiast to w tej klapce albo za klapka w srodku osłonki jest przelacznik taki ze jak sie podnosci to jest on wduszany i dziala. sprawdz najpierw bezpieczeniki, a jak to nie pomoze to zobacz czy zaróweczki neiza spalone w oslonce

 

2fb7bc8965cee39b84c7f2e903ea2310.jpg

- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie dochodzi do daszka poprzez uchwyt przy słupku. Masa dochodzi poprzez odczepiany uchwyt przy lusterku. Lampka świeci gdy: otworzysz daszek + odsuniesz osłonkę lusterka, ale podpóka daszka przy lusterku musi być zatrzaśnięta w uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie dochodzi do daszka poprzez uchwyt przy słupku. Masa dochodzi poprzez odczepiany uchwyt przy lusterku.(...)

...no i z tą masą mam zagwozdkę. Uchwyt przy lusterku jest cały plastikowy. A prąd, jak wiadomo lubi cuś metalowego.

Może ktoś z posiadaczy takowego oświetlenia cyknąłby fotkę tego detalu? Chyba, że ja jakąś pomroczność, kurde, mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lampki dochodzi zasilanie plus .Natomiast w zaczepie przy lusterku wstecznym są blaszki styki przekazujące masę .W osłonie przeciwsłonecznej przy klapce jest włącznik a prąd (masa) przekazywana jest do zaczepu przy lusterku przez blaszki które są na osi osłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!