Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Modyfikacja audio w scenicu - nowy projekt :


mario_81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, w końcu zabieram się za nagłośnienie swojego autka..fabryczne radio i głośniki wyleciały już na początku, teraz przyszła kolej na wykończenie całego zestawu..

Na pokładzie znajduje się w tej chwili radio ALPINE CDE-9880 i głośniki JBL GTO6507sc (zestaw odseparowany) na dystansach MDF..podłączone do fabrycznej instalacji..

Planowane modyfikacje obejmą oczywiście wytłumienie drzwi matami bitumicznymi, głośnikii JBL zostaną zastąpione zestawem HERTZ ESK 165.3 na dystansie MDF, fabryczne kable zostaną zastąpione kablem z miedzi beztlenowej 2x1,5 albo 2x2, całośc będzie napędzał wzmacniacz 4-kanałowy MAC AUDIO (tymczasowo - docelowo coś z wyższej półki;) zasilanie pójdzie bezpośrednio z aku, wzmacniacz prawdopodobnie znajdzie się pod fotelem kierowcy..no ale to się jeszcze zobaczy..jednostka sterująca bez zmian czyli ALPINE CDE-9880..subwoofera nie planuje, co najwyżej montaż wooferów w tylnych drzwiach..no i na koniec wytłumienie deski rozdzielczej, komory silnika, klapy tylnej, podłogi w bagażniku i tylnych drzwi..i to chyba by było na tyle..

Postaram się na bieżąco informować o postępie prac. Ruszam prawdopodobnie jutro:)

 

ciekawy jestem opini o tych modyfikacjach, także piszcie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz już mam..kupiłem kiedyś po dobrej cenie..docelowo będzie inny - prawdopodobnie JBL, chyba że uda mi się znaleźć coś innego w dobrej cenie:)

 

 

EDIT

 

nowy wzmacniacz to AUDISON SRx...MAC Audio wylatuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokażę, pokażę, ale dopiero dziś zaczynam działać..czasu ciągle brak :/ na bieżąco będę umieszczał fotki:) dziś wielkie rozkręcanie:)

 

[ Dodano: 2009-11-03, 15:19 ]

jak narazie udało mi się rozebrać boczki, powiększyć otwory na głośniki i wutłumić drzwi kierowcy matami bitumicznymi (w poprzednim aucie robiłem matą dekarską i było dużo łatwiej - mata dekarska jest bardziej plastyczna ;) )

Dla przymierzających się do podobnych zabiegów polecam zaopatrzyć się o opalarkę - bardzo pomaga w dopasowaniu maty do powierzchni drzwi.

Wewnętrzna i zewnętrzna strona wyłożona została miękkimi matami, natomiast otwory technologiczne potraktowałem matą twardą co by zapewnić większą sztywność konstrukcji:)

wyszło całkiem nieźle ;)

 

poniżej foto (sorry za jakość - zdjęcia z telefonu):

 

[ Dodano: 2009-11-10, 10:27 ]

Drzwi już wygłuszone (tylna klapa też), no ale oczywiście coś musiało wyjść w trakcie :-/ okazało się że głośniki mają za duże kosze i trzeba blachę ciąć... :evil: stare JBL pasowały idealnie... :-> no ale czego się nie robi, żeby trochę muzyki posłuchać.. także dziś tniemy blachy i montujemy głośniki, a jak starczy czasu to się zrobi instalacje pod wzmacniacz..a jutro szukanie "świerszczy" w tylnej części kabiny..wygłuszanie bagażnika i drzwi tylnych plus montaż wzmacniacza:) no i może w końcu zagra ;)

zdjęcia wkrótce..

 

[ Dodano: 2009-11-13, 15:36 ]

robota zakończona:) efekt - jak dla mnie ( i jak narazie :-> ) powalający!!! gra to wszystko pięknie ;)

wkrótce postaram się dołączyć zdjęcia ;)

 

podsumowanie:

 

radio ALPINE CDE-9880

wzmacniacz AUDISON SRx2.1

głośniki HERTZ ESK 165

okablowanie:

- kabel głośnikowy 2x2 DIETZ

- kabel sygnałowy 2xRCA KLOTZ

- kable zasilające (bezpośrednio z aku) - linka LgY16

- kabel sterujący LgY1

- maty bitumiczne APP - drzwi

- maty bitumiczne z filcem - bagażnik i tylna klapa

- watolina - wytłumienie deski rozdzielczej

- tulejki, konektory na kable zasilające i głośnikowe

 

czas operacyjny - 21 godzin

koszty - ok 2000zł

strat w ludziach i sprzęcie brak:)

 

Generalnie warto było ;)

 

w razie pytań - pisać śmiało, jeśli mogę to pomogę ;-)

post-17086-1257176530_thumb.jpg

post-1-1257176530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A te największe otwory jakoś usztywniłeś ? Jakieś płaskowniki albo coś zrobiłeś, czy tak na żywca przyklejałeś ? B)

Co do świerszczy (pewnie już znalazłeś ale jeśli nie to może się przyda) - u mnie świerszczał siłownik od tylnej szyby, był zbyt luźno przykręcony do blachy B)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam po długiej przerwie..:)

 

zdjęcia postaram się wkleić jak najszybciej, w między czasie zmieniło się radyjko, Alpine ustąpiło miejsca Pioneerowi DEH-77MP (wkrótce będzie Pioneer DEH-88MP). Co do brzmienia obu modeli (Alpine i Pioneer) to różnica spora..Pioneer po prostu powala na kolana..trzeba to usłyszeć..bas jest tak potężny, że trudno uwierzyć w brak subwoofera w aucie.. :shock:

jak dla mnie nie potrzeba więcej.....póki co :evil:

 

a, no i zmieniło się podświetlenie zegarów, z pomarańczowego na białe z czerwonymi wskazówkami.. :-> ...prawie jak w nowych audi... 8-)

 

Jeśli chodzi o "świerszcze" to chyba wszystkie wytępiłem...chociaż ostatnio coś popiskuje w tylnej części, za prawym fotelem - pewnie półka..

 

Techniacz, puste otwory w drzwiach były robione podwójną warstwą twardej maty bitumicznej...żadnej blachy itp. rzeczy nie podkładałem..

 

[ Dodano: 2010-04-13, 12:14 ]

witam ponownie:)

 

rzeźbił ktoś tylne drzwi w scenic'u, tak żeby zmieścić w nich głośniki??

 

c.d. projekciku:

do przednich drzwi prawdopodobnie trafi jeszcze głośnik 13cm dwudrożny, co by dołożyć jeszcze trochę "miękkiego" grania

 

co do "pisków" w tylnej części auta - zagłówek w fotelu pasażera... :evil: nie wiem co z tym gnojkiem zrobić... :roll:

 

jutro wpinam zdjęcia z dotychczasowych postępów... :->

 

i czekam na oceny :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!