Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszki powietrzne


andrzejm36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ( opcje szukaj..już przerobiłem..:mrgreen: )

Kupiłem dzisiaj megane z 2004 roku i .....odkrywam powoli pewne ,, tajemnice " tego auta

które pewnie nie pozwolą mi dzisiaj zasnąć.Auto ma wymienione drzwi pasażera.. przedni zderzak i ...pali się kontrolka poduszek....kokpit ok....kierownica niby też.

Wiadomo...przyczyn może być wiele..złącze pod siedzeniem itd.

I tu pytanie do szanownych kolegów.

Tylne pasy były zaklinowane...powoli udało mi się je jednak rozwinąć...czy z tego powodu mogła zapalić się kontrolka...czy paląca się kontrolka blokuje komputer na tyle że przełączając przełącznik odłączania poduszki pasażera nie wyświetli mi się zielona ikonka odłączonej poduszki ????. Czy kod błędu można wykasować tylko z kompa...czy sam zgaśnie i będzie tylko w pamięci w mom. znalezienia usterki...???

Poradzcie koledzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najłatwiej to zrobisz sprawdzając czy masz poduszki. Jak odkręcisz schowek to można zobaczyć czy jest poduszka pasażera (jeżeli chcesz ominąc podłączenie do kompa). Odczepiasz kawałek plastyku z boku deski tam gdzie wyłącznik poduszki i jest około 6 torx-ów do odkręcenia. Nie trzeba wyciągać schowka do końca.

 

!!UWAGA!! Kombinacje przy poduszkach mogą zakończyć się wystrzałem. Rada odłączyć akumulator. :shock:

 

Kod błędu nawet jak kontrolka zgaśnie będzie zapamiętany w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK...rano sprawdze.Hmm...kokpit jest cały...sądzisz że ci co sprowadzali to auto z Francji zadali by sobie tyle trudu aby wymienić cały kokpit..??

Na placu u nich ( pod Pleszewem ) stało wiele aut i to z wywalonymi poduchami.

Za dnia otwarłem drugą stronę...czyli tam gdzie są bezpieczniki i trochę mnie zmroziło bo

kokpit jest zabudowany na takiej blasze która jest ordynarnie spawana..widać przypalone miejsca zgrzewów...i to w całości jest przykręcone do podszybia..czy tak być powinno???

czy firma tak orginalnie montuje kokpit na tak spawanej blasze jak do konserw..???

Pytanie...czy paląca się lampka wywalonej poduchy blokuje działanie przełącznika wyłączania poduszki pasażera..

Pozdrawiam i dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że tylne - przednie w takim przypadku też powinny walnąć i to też będzie powodem palenia się kontrolek. Sprawdź czy uchwyty gdzie wpinasz pasy z przodu nie są dociągnięte do samych osłon plastykowych obok siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jutro rano wymontuje schowek...zobaczymy czy jest poducha , jak się rozpędze to sprawdze poduszkę w kierownicy...czy taśmę będę musiał zwijać..???

Coś mi się wydaje że brakuje śrubek w tych miejscach gdzie jest schowek..może żabojad

już tam grzebał..chyba jednak zostanie serwis...i diagnostyka kompem..choć jestem elektronikiem to nie chce pruć całego auta aby znależć usterkę.Co do tylnych napinaczy....są one podłączone szregowo..więc powinny wywalić chyba oba..???

Jutro wieczorkiem Wam napisze czy wtopiłem z tą renią czy nie...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam Ci żądać zwrotu pieniędzy - następnym razem przed kupnem jedź do ASO na sprawdzenie i kontrolę samochodu (koszt 100-200 zł), będziesz pewny co kupujesz

 

walcz z takimi handlarzami bo oni żerują na ludzkiej naiwności :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kosztow w aso to moge sie wypowiedziec bo robilem przeglad przed zakupem :mrgreen:

geometria + zbieznosc 150zl

podpiecie pod komputer 150zl

czas = 2 godziny, radosc ze sprawnego samochodu = bezcenna 8-)

na komputerze wiadomo - odczytaja wszystkie bledy i ewentualnie bedzie mozna dojsc co moglo byc uszkodzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!