Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Do którego roku produkcji pasuje silnik 1.6


mariusz_g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję informacji do którego roku produkcji jest możliwy przeszczep silnika bez zbędnych dodatkowych przeróbek.

Czy silniki 16 zaworowe będące w produkcji bodajże od 1998 roku pasują bezproblemowo? Jak wygląda kwestia wymiany?

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego silnika? 8V czy 16V?

Jaki masz obecnie silnik?

Dlaczego chcesz zmienić?

Tak, silniki 1,6/16V były już w 1998r. ale czy były montowane w Megane od tego roku nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 16V znajdziesz do starej budy

Poważnie? Byłem przekonany że w Meganie phI tylko coupe miało silnik 16 zaworowy, 2 litrowy. 16 zaworówki weszły dopiero w 99roku.

Robak, tłumacz się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np wersja kaleido

Tak to prawda, ale ciężko będzie takiego znaleźć już lepiej poszukać z MI PhII i SI PhII, tam już na bank były montowane te silniki.

Ale nadal nie wiemy o co koledze mariusz_g, chodzi.

Bez problemu to tylko taki sam silnik jaki był oryginalnie w aucie. Przy wymianie na inny może być konieczna wymiana innych elementów mechanicznych, elektroniki i/lub elektryki.

 

Meganie phI tylko coupe miało silnik 16 zaworowy, 2 litrowy

Mnie się wydaje, że 16V były montowane w PhII. No chyba, że zrobili przejściówkę przejściówki tak jak Scenica Kaleido.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję ale nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu ;)

Otóż moje pytanie jest stąd, że silniki do których mam dostępność to w większości 16V >98r.

Pacjentem jest Renatka z 1996 oczywiście 8V.

Dlatego pytałem się czy taki zabieg jest w ogóle możliwy. Jednak z tego co widzę będzie dość spora ingerencja w elektronikę i podzespoły, a na tego typu działania nie mam niestety czasu ani umiejętności.

W takim bądź razie pozostaje mi szukanie silnika 8V, podajże który był produkowany do 1997roku.

Dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie pozostaje mi szukanie silnika 8V, podajże który był produkowany do 1997roku.

Ten silnik był montowany do marca 99, także masz większe pole manewru. Zwróć uwagę tylko na kod silnika, żebyś kupił silnik o tej samej mocy: 75KM/90KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie musi być silnik z Megane, może być z Laguny, Kango, Talii, Scenika itp.

Odczytaj kod silnika jaki masz w tej chwili u siebie i szukaj takiego samego.

Przełożenie silnika 1,6/16V na pewno jest możliwe, ale musi być on z razem z ECU i osprzętem, bo jest on inaczej zamocowany na silniku. Musiałbym sprawdzić, ale chyba trzeba zmienić również skrzynię biegów, a to może pociągać za sobą dalsze zmiany w przeniesieniu napędu.

Dać się da ale trochę jest z tym roboty no i przydało by się jakieś doświadczenie o kosztach już nie wspomnę.

Ponowię pytanie

Co się stało, że chcesz wymienić silnik?

Kupienie silnika, nawet takiego samego, nie powinno być problemem. Jak teraz nie ma to za jakiś czas się pojawi na allegro. Problemem może być jego stan techniczny, a to dodatkowe koszty i to niemałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj rozbitej Meganki ph2 albo Anglika wtedy będziesz miał (chyba) wszystkie potrzebne części.

A i moim zdaniem mocowanie tych silników jest zupełnie inne.

Najlepiej poszukaj silnika ośmiozaworowego no chyba, że zależy Ci na większej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie

Co się stało, że chcesz wymienić silnik?

b7be7d223043376emed.jpg

Dodam, że olej zawsze wymieniany na czas, auto nigdy nie widziało LPG. Zawsze łagodnie traktowane. Być może coś nie tak z układem wtryskowym, jednak po wyjęciu tłoka okazało się, że pokiereszowany jest także nieźle cylinder, więc dałem sobie spokój z jakimkolwiek remontem.

Auto dalej stoi w Belgii, ja niestety musiałem już wrócić do Polski, bo zaczął się rok akademicki. Jedyne co zrobiłem to wyjąłem silnik. Kumpel dwoi się i troi żeby znaleźć serce dla Renatki, wtedy wracam i pomagam mu to wszystko złożyć w całość.

Ze względu na wiek auta naprawdę ciężko znaleźć tam jakiegoś rozbitka do przeszczepu :-? ostatecznie pofatyguję się i przywiozę coś z Polski.

Jeśli chodzi o silnik to muszę rozglądać się za K7M 702/703?

Odnośnie Scenic-a tak przyglądam się zdjęciom to trochę inaczej wygląda ten silnik. Czy mi się tylko wydaje, czy jednak jest tam parę przekładek, zanim będzie całość pasować do Megane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, tłumacz się ;)

tłumaczę jeśli chodzi o 16V do megane fazy I to jest to możliwe jedynie ze scenika np takiego jak mój inaczej należy przerabiać mocowanie silnika

mariusz_g, a tobie proponuję włożyć silnik od clio k7M 790 to jest to samo a będzie młodszy, dodam że silniki K7m są montowane w dacii logan/sandero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję włożyć silnik od clio k7M 790 to jest to samo a będzie młodszy, dodam że silniki K7m są montowane w dacii logan/sandero

 

Taki silnik mam w "oryginale"

2m4xi6v.jpg

 

Skrzynia będzie pasować do tego z Clio? Jak wygląda sprawa z mocowaniem? i czy jest sporo roboty przy dopasowaniu węży? (płyn chłodniczy/powietrze)

 

PS. sprawdzałem te silniki do którego roku były produkowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tłumaczę jeśli chodzi o 16V do megane fazy I to jest to możliwe jedynie ze scenika np takiego jak mój inaczej należy przerabiać mocowanie silnika

Czyli silnik z takiego Scenika do Megi ph1 wejdzie p&p? A powiedz mi jak sprawa wygląda z elektroniką, dużo rzeczy trzeba przerabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!