Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik optyczny


herdzinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mój problem polega z czujnikiem optycznym w tylnich drzwiach z lewej strony. Mianowicie wogle czujnik nie reaguje na otwarcie, mikro włącznik zamykania drzwi działa bez zarzutu.Czy wiecie może gdzie można kupić taki czujnik optyczny drzwi oczywiście oprócz ASO bo tam zaspiewali mi 560zł :-/ jeszcze dodam kiedy otworze autko przez karte to tych drzwi też nie można otworzyć musze docisnać drzwi i wtedy bez problemu mogę je otworzyć.Czy macie jakieś pomysł co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz poproszę aby ktoś nie nabijał sobie postów jak nie ma pojęcia o czym jest mowa:)

Jest czujnik optyczny w drzwiach.Występuje tylko w autach z hands free. Dokładnie jest za ta plastikowa "czerwona zaślepka",aby się do niego dostać trzeba rozebrać boczek.

Najczęstszą przyczyna niedziałania czujników optycznych jest to ze plastik który odpowiada za naciśniecie włącznika z tylu czujnika optycznego w momencie pociągnięcia za klamkę poprostu się wyrabia,przez co pęka i powoduje wciśniecie tego włącznika na stałe.

Zagłębiając się bardziej. Włącznik ten jest tylko po to że jak przez dwa dni nie użyjesz hands free,to się zdezaktywuje i nie otworzy auta od razu po wsadzeniu łapy w klamkę.Trzeba wtedy pociągnąć klamkę dwa razy ;)

Rozbierz boczek w drzwiach zdemontuj klamkę i zobacz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

A nie wiesz przypadkiem co może być przyczyną blokowanie się tych drzwi czy może też ten czujnik?Bo kiedy autko jest już otwarte tych drzwi nadal nie mogę otworzyć muszę leciutko docisnąć i słychać wtedy leciutkie tyknięcie. I wtedy bez problemu mogę otworzyć drzwi.

 

Regulamin forum się kłania odnośnie zasad cytowania. :!:

 

[ Dodano: 2009-10-30, 12:59 ]

zabrałem się dzisiaj za te blokujące się drzwi.Najpier próbowałem nasmarować zamek ale niestety nic nie pomogło.Pożniej myślałem że może gdzieś ten zamek na uchu co jest w karoseri blokuje.Więc wszedłem do środka zamknąłem samochód i go otwarłem pociągnałem za klamke i bez problemu można było otworzyć drzwi ,już miałem się zabierać za rozbieranie tapicerki aby wszystko wyjąć i sprawdzić. I postanowiłem jeszcze poluźnić zamek na śrubach, delikatnie otkręciłem trzy śruby i drzwi się otwierały bez problemu za każdym razem pózniej jeszcze raz spróbowałem dokręcając śruby i niestety znów sie blokowały. W każdym bądz razie próbowałem otwierac i zamykać na każdej śrubie. Dwie śruby są od zamka a trzycia jest chyba od zamka centralnego. I właśnie tą śrube musiałem delikatnie popuścić. Teraz otwiera się zamyka bez problemu. Jeszcze muszę się zabrać za ten czujnik optyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!