Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obszywanie kierownicy


kristov

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tematu zdjęcia kierownicy to w MII, trzeba najpierw zdemontować poduszkę.Tylko nikt nie wie jak to zrobić, więc napiszę:

odkręca się osłony pod kierownicą i potem wkładamy pręt w otwór z tyłu poduszki, a ona ładnie nam wyskoczy do przodu (oczywiście wszystko po wcześniejszym odłączeniu akumulatora i odczekaniu).

Reszta już prosta.

Renault zaleca przy każdym zdejmowaniu kierownicy wymianę na nową śrubę ją mocującą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkręca się osłony pod kierownicą

 

Osłony nie trzeba odkręcać - wystarczy obrócić kierownicę o 180 stopni od normalnego położenia tak bay była do góry "nogami"). Wówczas otwór będzie znajdował się do góry i bez problemu wkładamy pręt i zsuwamy poduszke na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dłuższego czasu myślałem o obszyciu skórą kierownicy w mojej megi. Z dwóch powodów - była lekko "podniszczona", a i chciałem po prostu mieś skórzaną kierownicę :-D

Pytałem w zakładach tapicerskich, jednak koszt takiej przyjemności za każdym razem troszkę mnie odciągał od tego pomysłu. Po obejrzeniu na Allegro nieco badziewnych uniwersalnych, nie zachodzących na ramiona kierownicy, pokrowców po 20 zł ze skaju doszedłem do wniosku, że sam ja sobie obszyję!

Kupiłem w zakładzie krawieckim pasek prawdziwej cielęcej skórki (miękkiej i bardzo wytrzymałej na scieranie), zakasałem rękawy i do dzieła!

Pomijając fakt iż robiłem to po raz pierwszy jak również moje niezbyt rozwinięte zdolności manualne moim zdaniem wyszło całkiem nieźle. Oczywiście kolejnym razem uniknąłbym niektórych błędów, ale.... Ogólnie - koszt minimalny, naprawdę sporo ciężkiej, mozolnej roboty przy wymiarach, docinaniu, przymierzaniu i szyciu ale radość z samodzielności ogromna! :) Komfort prowadzenia o niebo lepszy. Co do niewielkich marszczeń skóry - widziałem najnowszego Cadillaca STS za 260 tys zł i też ma takie, hehe...

post-851-1183457245_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło ;-) pogratulować cierpliwości i determinacji :-D sam też zastanawiam się nad podobnym zabiegiem w mojej Megance która jest... hmm prawie identyczna? :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dziękuje i wzajemnie! a co do zderzaków i lusterek to też fabrycznie były czarne ale gość w komisie wliczył ich lakier w cene auta więc... ;-)

 

sorry za mały OT tutaj, już skonczyłem :-D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!