Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obszywanie kierownicy


kristov

Rekomendowane odpowiedzi

Czy 200pln to dużo? To zależy, na Pachońskiego chcieli 300pln :-P Wydaje mi się, że wszystko zależy od miasta... Kraków jakoś tani specjalnie nie jest...

A widziałeś jak to robią? Bo ja tak mój brat tam oddawał ma pół gładką pół perforowaną bardzo dobrze robią używa tylko najwyższej jakości skórę ja też zamierzam tam oddać w najbliższym czasie kierownicę z Megane IIphI jak zrobią to dodam fotki.

Jak ktoś dobrze robi to się ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanowne grono :(

Jutro oddaję kierownicę do obszycia firmie Rendes. Zakład mają w Radziszowie k. Krakowa ( http://www.rendes.com.pl/ ). Akurat w okolicy będę wymieniał z kolegą olej i filtry, przy okazji postanowiłem obszyć kierownicę. W związku z powyższym mam pytanie. Czy macie jakiekolwiek doświadczenia z zakładem j.w. ? Nie ukrywam, że za ich wyborem stoi tylko polecenie znajomej ( obszywała fotel ) oraz fakt bezpośredniej bliskości od garażu gdzie zdemontuję kierownicę.

Jak obszyję zamieszczę fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywałem tam kierownicę,w skali 5-cio punktowej-3.Na giełdzie sam.jest też firma z Krzeszowic,mają wystawione poglądowe,wyglądają lepiej,mówią że mają też na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smeg dziękuję za szybką odpowiedź. Trochę mnie zmartwiłeś :/ Nie mniej dzisiaj przed demontażem kierownicy podjadę tam i zobaczę jak wygląda ich rękodzieło.

Z nimi przemawia lokalizacja i to, że nie mogę sobie pozwolić na pozbycie się auta na długo ( wysyłka kierownicy ).

Czy w temacie o Twojej megance, zdjęcie kierownicy przedstawia dzieło Panów z Rendes?

Edytowane przez SeloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, robiłem u nich kierownicę i gałkę od lewarka zmiany biegów,trwało to ponad tydzień,bo chciałem kolor max. zbliżony do oryginału, i musieli sprowadzać.Cenowo atrakcyjnie,ale przy kierownicy decydują szczegóły;czystość klejenia,dokładność szwów,zwłaszcza ich zakończenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem kierownicę i nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony z efektu. Wg mnie robota jest wykonana bardzo solidnie. Kwestia trwałości materiału i szwów wyjdzie "w praniu". Mam tylko zdjęcie zrobione telefonem ( tragiczna jakość ). Jeśli jesteście zainteresowani mogę zrobić aparatem.

post-40689-0-73945500-1395668488_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt obszycia 250zł. Tak sam zdejmowałem kierownicę, przy okazji "dłubania" przy Megance. Jak stwierdzili to nie ma dla nich znaczenia czy przywieziesz kierownicę odkręconą czy nie. Dodatkowo pytałem o cenę obszycia "gałki" zmiany biegów. W zależności od skomplikowania od 40-100 zł.

Pojeżdżę i sprawdzę jak materiał (skóra, nić + szycie ) , z którego obszyli się zachowuje. Jeśli wszystko będzie ok zawiozę Megankę ponownie aby mi obszyli gałkę, ręczny oraz podłokietnik :).

 

Po ponad miesiącu jazdy ( ok 3 tys. km ) mogę stwierdzić, że wykonanie obszycia jest bardzo dobre. W związku z tym postanowiłem obszyć gałkę zmiany biegów wraz z mieszkiem. Wcześniej wspominałem o podłokietniku ( może jeszcze zrobię) oraz ręcznym ale z przyczyn technicznych (skóra nie miałaby się czego trzymać) zrezygnowałem.

 

Gałkę i mieszek obszyli bardzo starannie dodatkowo matowiąc układ zmiany biegów ( ten plastik na gałce ). Wg mnie wyszło świetnie, a i cena bardzo przystępna - 80zł całość

 

post-40689-0-91017400-1399983779_thumb.jpg

Edytowane przez SeloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja obszywałem kierownicę i gałkę parę dni temu. Bez zdejmowania kierownicy. Koszt za kierownicę to 180zł wraz z dojazdem do mnie - 70 km w jedną stronę. Gałka to koszt 30 zł. Całość zajęła 1,5h. Firma z Wałbrzycha. Efekt - kierownica jest grubsza, natomiast za wcześnie aby coś więcej powiedzieć. Jakość wykonania jak dla mnie OK. Przy okazji wymieniłem gałkę zmiany biegów z aluminiowym układem biegów - kupiłem za 50zł od Dacii Logan.

post-70702-0-58060500-1400779019_thumb.jpg

post-70702-0-34129900-1400779032_thumb.jpg

post-70702-0-93126400-1400779040_thumb.jpg

post-70702-0-89267300-1400779075_thumb.jpg

post-70702-0-86417100-1400779083_thumb.jpg

post-70702-0-56014200-1400779094_thumb.jpg

post-70702-0-98935200-1400779101_thumb.jpg

post-70702-0-14434800-1400779111_thumb.jpg

post-70702-0-51227100-1400779119_thumb.jpg

Edytowane przez Just_More
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just_More , jak zdjąłeś gałkę zmiany biegów?

 

Ja nie mogłem już patrzeć na sypiąca się kierownicę w mojej M3 , kupiłem używaną skórzaną z rozbitka.

Cała kierownica wyszła mnie 60 zł, fakt że szukałem, ale bez większego wysiłku można taką kupić na popularnym portalu poniżej 100 zł.

Czas wymiany kierownicy to około 10 minut, dodam , że pierwszy raz w życiu to robiłem.

post-195-0-08479200-1400783850_thumb.jpg

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Just_More, jak na obszywanie "na kolanie" i za 180zł wyszło to całkiem fajnie. Średnio mi się tylko podoba szef przy gałce zmiany biegów ( może perspektywa ).

Kacper69- tak jak pisze Just_More- gałka w MII jest nabijana i aby ją zdjąć, należy mocno ciągnąć w górę - uważaj na szybę :)

Edytowane przez SeloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!