Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obszywanie kierownicy


kristov

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to jest jeden otwór o średnicy ok 6mm. Wciskając poczujesz uginającą się blaszkę, nie trzeba dużej siły, ważne zeby pręt wkładany był prostopadle do otworu.

 

Sciagnełem kierownice wg podanego przepisu: teraz pytanie czy jak odepne poduszkę oczywiście na odłączonym akumlatorze czy podłaczając później komputer pokaże błędy ? (chodzi mi tu oczywiście o kabelki) ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Jak narazie kierownica w trakcie obszywania, ale mam kilka informacja dla potomnych, później z tego zrobię torturiala.

 

1. Obracamy kierownice o 180% wyłaczamy auto i blokujemy kierownice

 

2. Odłączamy akumulator (podczas całego zabiegu pod żadnym pozorem nie podłączamy akumulatora !). Przy zabiegu najlepiej mieć wszystkie drzwi zamknięte, od kierowcy otworzymy za pomocą klucza w karcie (zanim podejdziesz do auta zamknij go ponownie, mimo iż akumulator jest odłączony podtrzymanie napięcia może spowodować otwarcie auta "free hend")

 

3. Aby nie czekać 15 min aż kontrolka zgaśnie i bedzie się można zabrać za demontaż poduszki wciskami KLAKSON i trzymamy aż do rozładowania podtrzymania. Kontrolka gaśnie.

 

4. Sciągamy kierownice wg schematu podanego w temacie.

 

4a. Nie trzeba martwić się o ustawienie kierownicy, pasuje tylko w jednej płaszczyźnie do tego są rowki kontrolne.

 

5. Odkręcamy mase kluczem TROX

 

6. Ściągamy zaczepy z poduszki, wtyczka zielona i niebieska podważamy żółtą część a następnie wtyczke od spodu.

 

HPIM5090.JPG

 

HPIM5089.JPG

 

HPIM5088.JPG

 

nie ciągnijcie za wtyczke przy kolumnie kierownicy bo skończy się to w taki sposób

 

HPIM5080.JPG

 

HPIM5078.JPG

 

Teraz mam problem bo nie wiem jak mam taśmę nawinąc zeby się przypadkiem nie zerwała podczas kręcenia kierownicą, szczęścia miałem tyle że żadnych zaczepów nie połamałem, bynajmniej mam taką nadzieje. ;-) Przyznam się że zaczełem od wtyczki przy kolumnie :evil: ale mam nadzieje że już takt nikt nie zrobi. Poźniej zrobie torurial w całości bo teraz nie mam czasu :-D Zresztą to jest chyba najwazniejsza cześć :)

 

Jak ktoś ma pomysł jak to nawinąć niech sie podzieli informacją :)

 

HPIM5079.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzucam moja kierownice, dosc gruba skora :) W miejscach gdzie sa ramiona kierownicy nie umielismy sobie poradzic z jej "ladnym" obszyciem, a szkoda, chodz mnie to nie przeszkadza. Pokrowiec na kierownice kosztowal mnie az 20,-, wlasne obszycie 0,- :) Trwalo to chyba 2 godzinki ale sie udalo.

 

[ Dodano: 2007-07-26, 19:28 ]

PS: nie zdejmowalem kierownicy :)

post-539-1185470351_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze to niż piankowe nakładki bądź futra :) jak jesteś zadowolony to najwazniejsze. Podczas obszywania w kierownicy wycina sie rowki na szfy ale szkoda przy takim obszywaniu niszczyć kierownice. Moim zdaniem spoko jak na 20zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver dzieki za slowa otuchy :). Moja nastepna kierownica w Subaru :-P :-P bedzie juz lepiej obszyta - przez dwie nagie dziewice, skora oczywiscie z mysich ci*ek :) :) A powaznie, to nie wiedzialem, ze sie cos wycina, jestem tym nawet troche zdziwiony. Wazny jedwabisty efekt koncowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kiera mi sie podoba, chodz wybralbym czarny zamiast "sraczki niemowlecia" :-).

Nie bede dyskutowal o guscie, powiem, ze materialy (ten sraczkowaty i plastki ABS) wnetrza do siebie chyba nie pasuja fakturą. Chyba gra kolorow odgrywa tu duza role.

 

Abstrahując :-P od mojego gustu powiem, ze podziwiam wklad jaki zostal wlozony w "tapicerowanie". :-) :P :P :P :P

 

Tak czy siak respect za wlozona prace i efekt koncowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

chciałbym powoli się zabrać za obszycie kiery bo wygląda strasznie.problemu by nie było,gdyby nie fakt,że poducha tez wygląda nie ciekawie. biorę pod uwagę kilka rozwiązań,co radzicie (oczywiście koszty grają dużą rolę):

 

1. kupienie innej poduszki w stanie bdb i podmienieni ze starą? dużo z tym roboty i czy samemy można zrobić czy trzeba Aso zaliczyć celem jakiejś synchronizacji czy czeguś podobnego? wtedy do obszycia pójdzie stara kiera

 

2. obszycie poduszki wchodzi w gre (chyba nie ale kto pyta nie błądzi)? wtedy nie musiałbym nic kupować tylko dać do obszycia to co mam

 

3. czy najprosztym rozwiązaniem (pewnie najdroższym) zakup całej kierownicy z poduchą (poducha w stanie bdb,kiera mniej ważna) i wtedy to dać do obszycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!