Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obszywanie kierownicy


kristov

Rekomendowane odpowiedzi

SnakeEyes, opcja nr 1 chyba najlepsza

ad. 1 Jak wyrwiesz ładną poduszkę to czemu nie, tylko czy później sprzedasz swoją w gorszym stanie? Zrobisz to sam bez problemów, ASO nie jest potrzebne. Odpinasz poduszkę starą, wstawiasz nową i tyle. Oczywiście zapłon - mode off :mrgreen:

 

ad. 2 Obszycie poduszki nie wchodzi w grę - przecież musi wystrzelić w razie czego. Opcja odpada od razu na starcie. Pomalować poduszkę to jeszcze może by przeszło, chociaż lakier się ich nie trzyma, ale obszycie? - Zapomnij :!:

 

ad. 3 Trochę bez sensu obszywać kierownice w dobrym stanie, o ile taką dostaniesz :P

Obszyj to co masz, a poduszki możesz szukać później, jak rzeczywiście nie będzie Ci odpowiadać.

P.S. A może pomyśl od kierownicy z phII? łatwo dostać i też jest dostępna w skórze. Z racji na wiek samochodów phII możesz trafić w ładnym stanie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SnakeEyes, najlepsza opcja to znalezienie używanej skórzanej kiery np. z angola. Koszt to 50-100 zł, wymiana jest bardzo prosta. Odpinasz aku, potem 2 torxy wykręcasz. Airbag wyjmujesz. NA koniec kluczem 26 chyba wykręcasz samą kierę i już ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety opcja nie wchodzi w gre,bo kiera będzie 2 kolorowa podpasowana już pod przyszłe plany-czyli jasne wnętrze <ok>

SnakeEyes, najlepsza opcja to znalezienie używanej skórzanej kiery np. z angola.

 

to raczej zostanie mi poszukanie ładnej poduszki.bo mojej to strach pokazywać tak wygląda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Odświeżymy temat :). Moja kiera została obszyta skórą razem z mieszkiem i gałką zmiany biegów. Jestem bardzo zadowolony, wygląda tak jak oryginał lub nawet lepiej. To stonka Zakładu Tapicerskiego w którym obszywałem kierownice http://www.mgmaxstyling.net/index.html Polecam Zakład Tapicerski panów Grzegorza i Marcina z miejscowości Sułków 86 w bliskiej odległości od Krakowa. Renia została odstawiona o 7:00 a odebrana o 13:00. Panowie sami zdemontowali kiere i ponownie zamontowali.

Zapraszam do oglądnięcia fotek

post-8074-1266167875_thumb.jpg

post-1-1266167875_thumb.jpg

post-1-1266167876_thumb.jpg

post-1-1266167877_thumb.jpg

post-1-1266167878_thumb.jpg

post-1-1266167879_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko jedna rzecz nie bardzo pasuje. Mianowicie zasłonięcie owalnego obrazka ze schematem biegów na gałce. Przecież można było go wymontować z gałki, obszyć i wcisnąć go z powrotem.

To złudzenie, czy perforowana skóra na kierownicy, jest pomarszczona?

Obszycie tego koła pod mieszkiem, wyszło extra. Ciekawie i nietuzinkowo to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko jedna rzecz nie bardzo pasuje. Mianowicie zasłonięcie owalnego obrazka ze schematem biegów na gałce. Przecież można było go wymontować z gałki, obszyć i wcisnąć go z powrotem.
W mojej wersji wyposażenia schemat biegów był jedną całością z gałką :-/ , nie było możliwości wymontowania schematu. Myślałem o tym schemacie ale z moja gałką niewiele można było zrobić, tylko obszyć całość.
To złudzenie, czy perforowana skóra na kierownicy, jest pomarszczona?
To złudzenie, dziś pogoda kiepska na fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wersji wyposażenia schemat biegów był jedną całością z gałką
Ten schemat siedzi bardzo mocno, ale deje się wyciągnąć. Moja gałka jest z podnoszonym wstecznym, ale budowa jest podobna. Też myślałem, że to korpus oblany gumą. Jednak jest inaczej.

O ile dobrze widzę, to masz taką gałkę: http://photos05.allegroimg.pl/photos/orygi...42/91/915429148 Jest ona rozbieralna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Wsuwasz pomiędzy ten owalny krążek a gumę ostrze scyzoryka. Wsuwasz go w kila miejsc, aby guma troszkę się "rozluźniła" Za którymś razem, ostrze wyjdzie razem z tym obrazkiem. Wtedy da się go już zahaczyć ostrzem nożyka i wyciągnąć. Mogę jutro strzelić fotkę rozmontowanej gałki.

 

A tutaj, taki bonusik z Laguny II. Szkoda, żę układ biegów inny niż u mnie.

post-3-1266179947_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy da się go już zahaczyć ostrzem nożyka i wyciągnąć. Mogę jutro strzelić fotkę rozmontowanej gałki.
Wierze :) :) Nie wiem czy mój schemat dobrze by się komponował ze skórą? To raz a dwa nie wiem czy schemat ponownie zmieścił by się w oryginalnych rozmiarach z powrotem w obszytą gałkę. Próbowaliśmy obszyć uchwyty w drzwiach tak jak Ci pisałem na gg ale właśnie był problem z ponownym złożeniem do "kupy” uchwytów (połówki lub w całości)

W tym momencie już i tak nic nie da się zmienić, jest napewno lepiej niż było :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!