Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tuningowy filtr powietrza


witman

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na wymianę filtra powietrza w moim "żelazku".

Znalazłem coś takiego :

http://www.moto.allegro.pl/item791219916_r..._powietrza.html

Czy stosował już ktoś taki filterek ? Czy macie jakieś zdanie na ten temat ?

post-16747-1257789166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to kolejny pic na wodę i nie wiele to ma wspólnego z poprawieniem osiągów silnika. Jakby tak te wszystkie chipy,stożki,filtry faktycznie miały podnosić moc silnika to większość aut mogłaby się chwalić przyrostem mocy o 20KM i więcej ;)

Mogę się zgodzić z tym że zwiększy przepływ powietrza (chociażby dlatego że będzie nowy a nie stary zasyfiony ;)) ale czy to przełoży się na większą ilość podawanego paliwa a tym samy polepszy moment obrotowy-nie wydaje mi się.

Najlepszym dowodem na działanie tego sprzętu to jego sprzedaż: 7 stron aukcji i aż 3 oferty :-/ Jeżeli faktycznie by to miało działać jak w pięknym opisie z aukcji to chyba chętnych byłoby więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ dolotowy powietrza w MII i SII jest bardzo długi i wyjątkowo kiepski pod względem przepustowości powietrza. Dokonałem już jednej zmiany mającej na celu poprawę tego stanu, a mianowicie przeniosłem rurę wlotową tak, aby pęd powietrza podczas jazdy wciskał je poprzez cały dolot do filtra. Nie czuję zbytnio, aby po tej modernizacji moc wzrosła, ale spalanie spadło o około 0,5l. Dlatego teraz myślę o lepszym filtrze o większej przepustowości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek34, akurat większy dopływ powietrza zawsze równa się większej ilości podawanego paliwa- dlatego przyspieszasz kolego. Tak się też składa, że jeżeli nie chcesz inwestować w kompletną przeróbkę dolotu, to taki filtr jak pokazuje witman jest bardziej polecany niż stożek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat większy dopływ powietrza zawsze równa się większej ilości podawanego paliwa- dlatego przyspieszasz kolego.

 

Pewnie tak ale nie wydaje mi się to na tyle duża różnica aby można było to odczuć w przyspieszeniu a tymbardziej wydawać 250zł. W poprzednim aucie wymieniałem przepustnice na większą + filtry+dolocik i wtedy faktycznie moment był lepszy ale nie o tyle ile oczekiwałem. Wciąż trzymam się teorii że jak to faktycznie byłaby dobra rzecz to więcej ludzi by to kupowało :roll: Prawdy sie nie dowiesz dopóki sam nie zamontujesz...Jedni będą mówić że super sprawa, inni że dno. W tego typu rzeczach jak stożki,filtry,chipy dużą rolę odgrywa siła sugestii - kupiłeś coś co ma poprawić osiągi auta to wydaje się tobie często że faktycznie lepiej ciągnie (mimo że czasem jest na odwrót) ;)

 

Witman: skoro już i tak pomodziłeś troszkę z tym dolotem i masz kasiorę to kupuj filtra sportowego i zdaj relację jak to wyszło u ciebie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Wymyśliłem, że sprawdzę wpierw jaka jest faktycznie różnica ciśnienia w kolektorze ssącym z oryginalnym fitem i bez filtra.

 

[ Dodano: 2009-11-13, 16:51 ]

Dokonałem więc pomiaru z oryginalnym filtrem powietrza i z wyjętym filtrem powietrza.

Różnica ? :-/ absolutnie brak różnicy.

Opieram się na wskazaniach aparatury i odczuciach z jazdy. Jedynie niewielkie zmiany przy 5000obr :-/ co może być brane jako błąd pomiaru.

Być może takie filterki działają, ale przy mocach ponad 300KM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
... lepiej częściej wymieniać filtr np. co 6 miesięcy dobrej firmy niż raz na rok taki za 250zl

 

Takiego filtra się nie wymienia. Te filtry są dożywotnie tzn wytrzymałość obliczona na około 1 000 000 km po prostu się je czyści i później nasącza specjalnymi olejkami . K&N bardzo renomowana marka i jak ktoś powiedział jest to uzupełnienie tuningu czysto mechanicznego i nie ma co się spodziewać ze z 90 koni zrobi chociaż 95 " no way..." ... moim zdaniem na pewno ma ten filtr jakieś plusy ... i zapewne bardziej odczuwalne w benzyniaku w którym zmienia na "bardziej rasowy" odgłos spod maski silnika.

 

Kiedyś Maznas w auto maniaku, zrobił test nowej fiesty ... zdjął filtr i nałożył tylko skarpetkę na dolot, w dźwięku była różnica i według niego podobno dynamika tez :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!