Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16v '07r. - "muli" na drugim


yoshki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autkiem jak w temacie (podpisie) jezdze od ponad miesiaca i jak dotad zrobilem prawie 4tys km. Wszystko jest super, jednak troche mnie dobija drugi bieg...otoz w sytuacjach gdy trzeba zwolnic np. przed progiem czy przejazdem kolejowym zwalniam do ok 10km/h redukuje do "dwojki" i po przejechaniu "przeszkody" auto na tym drugim biegu baaardzo slabo sie zbiera a mialem tez przypadek ze mi zgasl bo trzeba bylo ruszyc pod spora gorke, dopiero po czasie jak osiagnie wyzsze obroty jest w porzadku, troche martwi mnie to z tego wzgledu iz w 14letniej Reni 19-tce bylo duzo lepiej...ma moze ktos na to jakis sposob?? Czy to moze poprostu taka charakterystyka silnika...ostatnio zaczalem w takich przypadkach wrzucac jedynke gdyz czasem trzeba szybciej przyspieszyc, jednak znowu slyszalem opinie ze jedynki w takich silnikach powinno sie uzywac jedynie do ruszania...czasem radze sobie ruszajac na dwojce z "poslizgu" ale chyba w koncu nie o to tutaj chodzi...poza tym przypadkiem to silnik chodzi super, pod warunkiem oczywiescie ze kreci sie go na wyzszych obrotach...dzieki za jakies opinie, rady itp :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w 19tce miales 8V a tu masz 16V, osemki sa znacznie bardziej elastyczne, 16V w tym wzgledzie przegrywa na calej linni zarowno z 8V jak i dieslami. znam temat bo jak np skrecam na skrzyzowaniu 90' w prawo (30kmph) i jade swoja megi na 3ce to po zakrecie tylko gaz wciskam i cacy, w LII ojca na dwojce musze polsprzeglem sie meczyc bo inaczej by sie to 1.8 16V 120KM zatelepalo na smierc, a moje 1.5 82KM daje rade :mrgreen:

 

na to poradzisz tylko albo zmieniajac silnik albo skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja MII zachowuje się dokładnie tak samo. Szczególnie dokuczliwe jest to podczas zwalniania na wzniesieniu przed "leżący policjantem", a że mam (tak jak Ty) 17" koła to również czasami wrzucam jedynkę. Moim zdaniem przyczyną takiego zachowania auta (oprócz konstrukcji silnika) jest złe przełożenie skrzyni biegów, ale występuje to tylko na "dwójce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!