Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prędkościomierz nie chodzi :-((


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dziś zauważyłem dziwną rzecz. Podczas jazdy prędkościomierz pokazywał za dużą prędkość i nawet na postoju przy dodaniu gazu zwiększała się pokazywana prędkość. Co może być tego przyczyną po krótkim postoju(ze zgaszonym silnikiem) już tego nie ma.

 

Teraz zauważyłem jeszcze jedną rzecz jak jest zimny silnik to dzieje się właśnie tak jak opisałem przy dodaniu gazu wskazówka prędkościomierza wychyla się nawet na postoju a jak już jest ciepły silnik takie objawy znikają. Co może być tego przyczyną?

 

Witam ponownie!

Ten problem z prędkościomierzem rozwiązałem nie było dobrego połączenia w kostce przy czujniku.

 

[ Dodano: 2007-07-22, 10:43 ]

Jednak to nie pomogło. Znów dzieje się to samo. Licznik wariuje w czasie jazdy przy prędkościach obrotowych silnika troszkę poniżej 2000 i 3000. Wcześniej było tak że jak się nagrzał silnik to wracało do normalności a teraz przy nagrzaniu silnika tylko objawy się zmniejszają(tzn. są mniejsze wahania wskazówki prędkościomierze). Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania? Teraz czyszczenie styków nie pomaga. Czy to może wskazywać na uszkodzony czujnik prędkości? Proszę o pomoc.

 

[ Dodano: 2007-07-28, 15:49 ]

Wymieniłem czujnik, wymieniłem kostkę przy czujniku i dalej jest to samo. Podejrzewam że to któryś z przewodów nie ma poprawnego połączenia tylko teraz nie wiem który przewód wymienić czy zasilający któryś(np: masa) czy sygnałowy, a może jest to całkiem gdzieś indziej? Dodam że jeszcze nie było tak żeby prędkościomierz nie pokazywał prędkości. Przy obrotach silnika troszkę poniżej 2000 i 3000 prędkościomierz pokazuje większą prędkość. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Jestem nowy

Kupilem niedawno renault megane coupe 2.0 16v 96 rok

wszystko dziala w zegarach oprocz predkosciomierza,przebiegu(stoi w miejscu)i posredniego

reszta dziala

Co jest?

duze sa koszty naprawy????

Pozdrawiam

 

Temat przeniosłem do istniejącego. Na forum piszemy polską czcionką. Skorzystaj z opcji :) bo tematów jest jeszcze wiele. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prędkościomierz nie działa i przebieg się nie rusza to może być wina czujnika albo licznik uszkodzony (opisane na forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnalazlem na forum inny temat z tym samym problemem. Ktos napisal, ze za akumulatorem z lewej strony jest czarna skrzynka z kablami. Z ktorej strony to dokladnie jest? Stojac z przodu maski samochodu? Napiszcie mi dokladnie, bo nie bardzo chce mi sie rozkrecac pol samochodu, a z moim szczesciem i umiejetnosciami jak tyle sie narozkrecam to mi zostana jakies czesci :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynkę masz po lewej stronie, obok akumulatora, u mnie kabel się urwał z kostki taki szary. Narazie kabel szkotem obklejony, w najbliższym czasie musze kupić nową kostke :)

 

Znaczy nie wiem jak to jest w ph1, mowie to co mam u siebie a akumulator mam w podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykrecic ten akumulator? Bo nie mam zielonego pojecia. W czwartek jade do ASO, zeby zdiagnozowali co jest przyczyna. Jest to darmowe. Daja kosztorys naprawy i trzeba odpowiedziec, czy sie podejmujemy czy nie. Niestety zaden elektryk nie chcial sie podjac naprawy tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile chcieli za ta diagnoze? Bo wyszedl jakis doradca serwisowy (dzieciak jakis) i nie bardzo mu ufam. Chodz jutro i tak pojezdze po innych warsztatach (dostalem namiary do 2-och ktorzy podobno naprawiaja Renault i maja interfejsy do badania Renault)

Bylem u najlepszego elektryka w miescie, ale powiedzial, ze sie do Renault nie dotyka, podobnie jak 2 innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knq, poproś o ksero tego wydruku z komputera. W moim przypadku było to samo, auto sprawdzili, powiedzieli że są błędy i jeśli nie naprawiam to do widzenia, więc poprosiłem o ksero tej kartki bo oryginału "nie mogą dać". Parodia. W końcu płacisz za to i wymagasz. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!