Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prawko


MIeszko

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

co prawda nie o samochodach ale tez o prowadzeniu

mam prawko wymienione ze starego (papierowego) w 1999 roku, juz nowy format karty ale na przodzie w prawym gornym rogu na pieknym niebieskim owalu znajduje sie napis "PL"

i tu pytanie czy to jeszcze jest wazne czy musze je wymienic zeby jezdzic po europie ( w tym po PL'u)??

 

bede wdzieczny za wskazowki

pozdrawiam

MIeszko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Ja też mam takie PJ ale czemu miałbym je wymieniać? Nie mam nigdzie napisanej daty ważności (pkt. 4b).

Albo inaczej idziesz do WK i mówisz, że nie podoba Ci się PJ płacisz chyba 70 zł i Ci wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIeszko, a czy zanim napisałeś tutaj to pytanie zajrzałeś choć na chwilę w google? na stronie każdego urzędu w FAQ znajduje sie odpowiedź na tę trudną zagadkę.

Nie musisz nic wymieniać. Policja w unii ma obowiązek posiadać wzory praw jazdy we wszystkich obowiązujących wariantach z danego kraju - a przynajmniej muszą mieć do nich dostęp. A prawko ze znakiem PL jest tak samo ważne jak to z gwiazdkami. Problemy możesz mieć w USA - tam prawko będzie ważne przez 90 dni po przylocie, potem musisz zrobić ich dokument (prawda jest taka, że w każdym stanie oczekują dokumentu wydanego właśnie przez stan po którym jeździsz;))

Wybacz, ale uważam, że zadawanie pytań o informacje ogólnodostępne jest bez sensu. To tak jakbym zapytał o to czy papierowe dowody osobiste wyszły już z użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!