Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż lusterka bocznego, mechanizm składaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej czymś zagiętym i szerokim. Ja używam uchwytu do karniszy z ikea ;-) A da się twardą szpachlówką.

Wkładasz między szkoło a obudowę i wypychasz szkło. Ja robiłem to kilka razy i ani razu nie pękło mi nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoło jest przyklejone do plastykowego wkładu (co daje jeden element), ten plastyk widać na brzegach szkła. Podważasz go gdziekolwiek, na środku lustra jest pierścień z zatrzasków, które trzymają wkład. Zobacz sobie na allego jakiś wkład do lusterek, tam będzie na bank zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem ten sam problem z oboma lusterkami :).

Namęczyłem się zdrowo żeby jedno z nich rozebrać a przy okazji nie uszkodzić :)

Okazało się że po prostu trzeba psiknąć jakiegoś smarowidła (ja użyłem WD 40) pomiędzy element stały i ruchomy i po kłopocie, BEZ ROZBIERANIA !!!.

Działa już z pół roku bez problemu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam jako, że temat składania lusterek został tutaj poruszony to się podpinam.

 

Ja mam problem całkowicie odwrotny. Lusterka składają się bardzo dobrze (elektryczne składane) jednak problem pojawia się przy rozkładaniu. Prawe rozkłada się normalnie a lewe całkowicie czyli "odwija" się do przodu. Podczas rozkładania w miejscu prawidłowego rozłożenia coś tak jak by przeskakiwało i nie blokowało go we właściwym położeniu. Jak zatrzymam je ręką we właściwym położeniu to już tak zostaje. Ktoś się spotkał z takim problemem "nie blokowania lusterka przy rozkładaniu"

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie bo troszkę to denerwujące :D

W moim Grand Scenicu pojawil sie problem opisywany wyżej wiec pozwolilem sobie wznowic temat. Czy ktoś ma jakiś pomysł co się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A nie wiecie jak się dobrać do środka? Dziś zahaczyłem lusterkiem , tak że wygięło się w drugą stronę i teraz jak rozkładam elektrycznie to rozkłada się za bardzo - coś tam w środku przeskoczyło i nie wiem jak się dostać do mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak się dobrać do środka?

Wiemy..

Zależy gdzie chcesz się dostać.

jak za lustro to trzeba go wydłubać jak w podstawę gdzie jest przekładnia składania to odkręcasz całość jak wyżej opisano.

Ja bym jednak tego nie rozkręcał, a przy otwartych lusterkach ponownie przeciągnął je do przodu na max i zasterował elektryczne zamykanie.

Powinno na sprzęgiełku w przegubie zaskoczyc w inne miejsce i może się poprawić działanie.

Czasami wymaga też przesmarowania sam przegub, wówczas napęd składania potrafi dojechać do faktycznego oporu i zaskoczyć jak powinien być a nie przeciągać lusterka max do przodu..

W przekładni i tak nic nie zrobisz bo jest zaklejona, a zresztą, jest chroniona przed uszkodzeniem przez sprzęgiełko w przegubie (2 elementy z wielkimi krzywkami pasującymi do siebie dociskane sprężyną) i to ono może być uszkodzone, zabrudzone, niedokładnie zasprzęglone, jak nie będzie poprawy..

Generalnie przyglądnij się temu detalowi gdzie, lusterko się składa.

W załączniku kilkanaście fotek jak rozebrać prawe lusterko w sceniolu II.

Fotki znalezione w którymś chomiku, kilkakrotnie przekopiowane więc trudno autora znaleźć.

Ja tylko poprzestawiałem ich kolejność, by było tak, jaka jest kolejność prac.

Elementy sprzęgiełka są widoczne na fotkach 0056 do 0058

Lusterko scenic II.zip

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź - kiedyś tak miałem, że przegięły się do przodu i później zaskoczyły, teraz coś nie chcą :/. Coś nienaturalnie tam strzela. Rozebrałem już prawie całość - został mi tylko taki czarny element w którym jest silniczek. Z fotek widzę , ze to się otwiera więc tam zajrzę :)

post-13213-0-38201400-1393424407_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę rozkminić tego mechanizmu. Lewe lusterko ma jakiś moment oporu, kiedy ręcznie ruszam lusterkiem to zaskakuje w odpowiedniej pozycji. W prawym tego nie mam, nie znalazłem też w tym mechanizmie żadnych elementów które miały by powodować ten opór - to po prostu silniczek z przekładnią i elektroniką. Na jakiej podstawie w takim razie silniczek zatrzymuje lusterko w odpowiedniej pozycji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost prądu przy oporze w krańcowych ustawieniach. Układ przeciążeniowy, jak w napędach przy klapach nawiewu do kabiny.

Wszystko jest za sprawą tego przegubu i krzywek pomiędzy przekładnią i ramą lusterka.

A właściwie tego co poniżej, tam gdzie jest ślimacznica zazębiona z metalowym ślimakiem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem tego na elementy pierwsze ale z tego co widzę jak działa to coś tam jest.

Jak lusterko przeciągniesz ręcznie na max do przodu, a potem włączysz składanie, to silnik i przekładnia pracuje 2x dłużej, ze słyszalnym kliknięciem w normalnej pozycji otwartej. Potem dalej składa jakby nie było przeciągnięte do przodu. Możesz sprawdzić na drugim lusterku.

Mam co prawda jedno takie prawe lusterko, które zdemontowałem ze swojego sceniola ale szkoda mi go rozwalać, by się dowiedzieć gdzie ta blokada.

Przekładania, przegub i napędy są sprawne, a wymiana była z powodu uszczerbionej ramki.

Jest to w tej chwili część zapasowa.

Te które kupiłem, kosztowało w Allegrowie 200zł i nawet osłonka była w idealnym stanie i w kolorze mojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!