Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"zgubiona karta"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj stałem się posiadaczem Meganki II z 2006 roku.

W euforii jak auto było ściągane z lawety i parkowane w garażu nie mam zielonego pojęcia gdzie włożyłem kartę od auta. Była to jedyna karta.

 

Słyszałem, że jak karta będzie blisko auta to auto to w jakiś sposób zasygnalizuje (karta 3 przyciskowa).

Czy jest to prawda? Jeśli tak to z jakiej odległości? Błagam panowie pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megima, jeśli auto jest wyposażone w HF i będziesz chciał je otworzyć to się otworzy ;-) i to będzie sygnał, że karta jest w pobliżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to będzie mniej więcej odległość?

Mam, a właściwie miałem :mrgreen: na karcie 3 przyciski, dodatkowo pod klamkami mam czujniki.

Tylko właśnie wszystko kwestia tego, z jakiej odległości.

Będę musiał ją trochę popchać, tylko czy mi się kierownica nie zblokuje przy skręcie?

Radość z auta i proszę jakiego problemu można sobie narobić głupotą :-( i teraz trzeba wymyślać jakieś głupie patenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megima, a o co właściwie Ci chodzi....bo jakoś do końca nie rozumiem?Auto jest zamknięte?W jaki sposób karta ma zasygnalizować bliska odległośc od auta?

Tak ja kolega pawelp2008, pisał,podchodzisz do auta,jedna z anten odczytuje bliskość karty,wyciągając rękę do klamki auto się otwiera(tylko w wersji z HF).Jeżeli nie ma karty w czytniku to NA PEWNO się kierownica zablokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przycisku.

Chce wiedzieć czy karta w ogóle leży w garażu, więc myślałem, że skoro mam te HF i karta leży np. 2 metry od auta, może da się jakoś sprawdzić czy karta w ogóle się tam znajduje czy szukać gdzieś indziej. Nie mam pojęcia gdzie ta karta może być.

Więc dlatego pytam o odległość, bo może dzięki temu uda mi się sprawdzić czy karta jest w garażu i wtedy wszystko z niego wyjeżdża.

Auto stoi w garażu, bez skręcania kołami nie mam szans, żeby wyjechać, jeżeli koła się zablokują to nawet nie wciągnę go na lawetę żeby zawieźć go do faceta robi karty, do serwisu nie mam po co jechać bo nie mam dokumentów, a dokumentów nie zrobię bo nie pojadę na przegląd. Tylko się powiesić... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet nie wciągnę go na lawetę żeby zawieźć go do faceta robi karty
nie musisz auta na lawetę brać-starczy tylko kompa z auta wypiąć.W Robakowie koło Poznania też masz kolesia,który Ci w pół godzinki kartę dorobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

OK, ale na razie chce szukać tej mojej karty. Czy ktoś może pomóc z odpowiedzią, w jakiej odległości musi być karta od auta? Czy jeżeli będzie leżała 2 metry od auta, auto zamknę od środka i od zewnątrz ktoś będzie otwierał powinna się otworzyć?

W Robakowie ile bierze za coś takiego? Karta 3 przyciski z HF, na Allegro zdecydowanie drożej.

 

Proszę wrócić do lektury regulaminu forum i doczytać o zasadach cytowania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megima, sensory wykrywające obecność ręki. Wsadzasz łapkę i drzwi się otwierają ;-) ale to tylko gdy jest system HF. Inaczej to atrapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w Robakowie za 3 przyciskową gościu sobie wola 450zł.W Pile 350zł.

 

mam prośbe czy mógłbyś podać mi namiary na osobę w Pile, właśnie kupuje grandscenica ale z 1 kartą więc muszę dorobić sobie drugą w razie czego. Na allegro znalazłem ale cena 600 zł więc drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!