Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z Vmax na VI biegu i max obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: grand scenic 05 1.9 DCI 120KM, zimowe opony przy +15C, boczny wiatr, raczej zapakowany niż pusty, org. bagaznik na dachu (ale z tyłu ala spojler)

Pogoniłem go trochę na autostradzie i zamiast katalogowych okolic 190km/h uzyskałem tylko (wg licznika) ok 170km (gps twierdzi ze było 161km/h) na prostej. Co mnie zdziwiło to to że obroty przy tej prędkości zatrzymały się na 3500RPM i dalej nie miały zamiaru iść (blokada?).

 

Czy to tak jest że dalszy wzrost prędkości wymaga dużo samozaparcia ?

A może coś jest nie tak ? EGR nowy, turbo po regeneracji, nic nie kopci, olej no może troszkę bierze (ok jednej działki bagnetu na 5000km) ale silnik tez już swoje ma.

 

Szukam dziury w całym, czy jednak coś może być na rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał opory powietrza :/ może i bagażnik ma spojler ale to jednak dodatkowy element przez który musi przepływać powietrze... ale może inni mają inne zdanie. A próbowałeś bez bagażnika ostatnio na trasie przycisnąć było wtedy normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimowe opony przy +15C, boczny wiatr, raczej zapakowany niż pusty, org. bagaznik na dachu (ale z tyłu ala spojler)

 

Tak, pięknie na początek, idealne warunki do testowania prędkości maksymalnej auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Również stawiam na opory powietrza, opon i warunki. U mnie ten sam samochód Grand Scenic 05 1.9 DCI 120KM, autostrada, maksymalnie wypakowany 4 osoby + bagaż, bez bagażnika dachowego, sierpień, letnie opony, boczny wiatr - 205 na liczniku, na gps 200 na godzinę. Myślę, że poszedł by jeszcze szybciej ale się bałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!