Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup Scenic II - prośba o opinie


sylwik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie przymierzam się do zamiany Scenica I na Scenica II, tylko biorąc pod uwagę awaryjność posiadanego nie wiem czy warto.

 

Znalazłam dość ciekawą ofertę, ale nie bardzo wiem, na co mam zwrócić uwagę.

Opinie i porady będą mile widziane.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=818036966

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym był mocno ostrożny z tym Scenikiem, ponieważ samochód jest przedliftingowy, natomiast poduszka kierowcy jest już z wersji po lifcie :mrgreen: Ostatnio sporo takich kombinacji się znajduje w ogłoszeniach, chyba że takie wersje wychodziły tzn. 1/2 liftingu :P i ja o tym nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet poza tym autem sprzedaje różne części do scenika. Przebieg ma dosyć mały,chociaż "perły" zdarzają się. :mrgreen: W tamtym roku miał 35 000 na liczniku,a w tym już 60 000. Ktoś nagle zaczął nim więcej jeździć? Ale podał VIN,więc można to sprawdzić. Kierownica coś mi nie pasuje. I gałka zmiany biegów dosyć wytarta,jak na te kilometry.Albo mi się wydaje,albo ten daszek nad licznikiem coś nie bardzo jest spasowany.

PS. Podobają mi się najbardziej ciężarki na felgach. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, są bardzo istotne.

Mam jeszcze jedną wątpliwość - a mianowicie jak sprawuje się hamulec ręczny w przycisku?

Poza tym, znalazłam jeszcze jedną ofertę - jak możecie to spójrzcie swoim "okiem"

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10435893

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryczny ręczny to jest bardzo dobra sprawa. :mrgreen: Ja nie narzekam. :P Co do tego egzemplarza: szyby na korbkę z tyłu,klima manualna,zwykły ręczny,brak podłokietnika, nie ma przycisku od ASR/ESP,a facet pisze,że to jest,z napisu SCENIC na bagażniku uciekło gdzieś C, brak pokrywy na akumulatorze. Poza tym wygląda ok. Jak dla mnie,to silnik 1.5 jest za mały do tego auta,ale są inni,którym to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten z 2007r. jest tak w rzeczywistości z 2006 :mrgreen: (I rejestracja 12/2006). Moim zdaniem coś miał robione z przodem-zaraz po wprowadzeniu Scenika IIphII chyba nie było w żadnej wersji srebrnej (chromowanej) listwy w zderzaku przednim (to pojawiło się bodajże pod koniec 2008r. dopiero). Ten egzemplarz poza tym to czujnika deszczu nie posiada, podobnie jak ESP. Dziwi mnie także tempomat i skórzana kierownica w wersji podstawowej (z mechanicznym hamulcem ręcznym, ręczną klimatyzacją itp).

 

Takie błędy w ofercie oraz brak informacji czy krajowy czy sprowadzany kazałyby mi podejść do tej oferty z dużą ostrożnością. Ogólnie wersja jaka normalnie nie była dostępna w Polsce (przynajmniej wg opisu).

 

sei08 pokrywa na akumulatorze od 2006r. może nie być obowiązkowa, w moim nie ma aż dla pewności sprawdziłem zdjęcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pizza, widzę na kierownicy 8-) to znaczy, że w Scsnicu nie ma innego włącznika? Pytam bo w Meg jest włacznik po lewej stronie, tam gdzie ASR i regulacja podąsietlania a na przyciskami na kierownicy się jeno steruje ipt ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przepraszam w takim razie, dotychczas z tak zaawansowanym technicznie urządzeniem nie miałem do czynienia, jednak obecność tempomatu i skórzanej kierownicy w podstawowej wesji nieco mnie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!