Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup Scenic II - prośba o opinie


sylwik

Rekomendowane odpowiedzi

sei08 może i tak, poza tym sam sprzedawca nie najlepiej mi wygląda, tutaj macie następną "pomyłkę" z rocznikiem: http://car-best.otomoto.pl/renault-scenic-...-C10073974.html raczej bym unikał sprzedawcy, takie akcje podważają moją wiarę w jego uczciwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwik, odnośnie tego drugiego Scenica z Żyrardowa, o 16:00 przejadę się i go obejrzę i napisze co zobaczyłem, ale nie nastawiałbym się na rewelację, ponieważ ten komis nie ma u mnie(i nie tylko :mrgreen: ) dobrej opinii :P

 

 

 

No i byłem i oglądałem :P Niestety tylko z zewnątrz, ale to wystarczy, żeby powiedzieć Ci że możesz sobie go darować (przynajmniej ja bym sobie go darował). Po pierwsze, przedni zderzak był malowany, przynajmniej na moje oko, ponieważ faktura lakieru na nim przypomina skórkę pomarańcza, a na tylnym zderzaku lakier jest gładki, oraz przedni zderzak jest krzywo spasowany z lewym błotnikiem, tzn. odstaje od bocznej płaszczyzny samochodu i jest dużo większa szczelina między zderzakiem a błotnikiem niż z prawej strony.Po drugie, wszystkie szyby maja datę produkcji 2006, a przednia szyba 2008 (Samochód jest z 2006 roku :P ) wiem, że to nie znaczy że był bity, bo przecież mógł kamień uszkodzić szybę i też trzeba ją wymienić, ale łącząc ten fakt z malowanym zderzakiem przednim można już się trochę zastanawiać.

Miałbym jeszcze wątpliwości co do przebiegu, napisane jest że wynosi on 76 tys km, ale po oględzinach opon bym podszedł sceptycznie do tej wartości. Opony które są założone na samochodzie mają datę produkcji 2008 z różnymi tygodniami (wszystkie cztery) i stan bieżnika tak na około 5-6 mm. Wygląda to tak, jakby to już był drugi komplet opon na samochodzie i też już trochę zjeżdżony.

 

To są rzeczy które udało mi się na szybko zaobserwować, mam nadzieje że pomogłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomogłeś - dzięki ;-)

 

Wszystkie opinie są bardzo cenne - dają mi jako taki obraz na co mam zwracać uwagę.

 

P>S. jeśli ktoś z was trafi na ciekawą ofertę to proszę o linka. :mrgreen:

 

[ Dodano: 2009-11-19, 18:59 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwik jeżeli możesz to podrzuć jakieś informacje o:

-pieniądzach jakie planujesz przeznaczyć na zakup;

-silniku (benzyna czy diesel).

Powinno to ułatwić orientację. Ja ze swojej strony dodam że warto poszukać samochodu od pierwszego właściciela i kupionego w Polsce. Może być droższy, ale wydaje mi się że pewniejszy. Patrzyłem teraz na stronie Renault w samochodach używanych i trochę Sceników II jest właśnie często od pierwszych właścicieli w komisach przy dilerach. Gdybym w chwili obecnej miał szukać samochodu to zabrałbym się także za tę metodę poszukując równocześnie rodzynków na alledrogo i otomoto. Jezeli znajdziesz coś co będzi Ciebie interesowało a będzie w mojej okolicy to postaram się pomóc tak jak pawel400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwik, sadzisz że opinia kolegów z forum na podstawie fotek będzie odpowiadała prawdzie ?

Jedz i sam sprawdzaj a potem radz się kolegów a i tak najlepiej na miejscu w realu.

Zanim się zdecydujesz na zakup powinienś przynajmniej kilkanaście pojazdów oglądnąć, nawet starszych takich które cię nie interesują aby na własne oczy i ręce zobaczyć co w Scenicach niszczy się najpierw i w jakim stopniu. Sam zobaczysz co się wyciera, co może sie połamać i czy gałka zmiany biegów może się wytrzeć po takim przebiegu. Wtedy na pierwszy rzut oka będziesz wiedział już czy sprzedający opowiada banialuki czy prawdę mówi. Kolejna sprawa przy oględzinach - bez miernika powłoki lakierniczej nie podchodz bo to nie ma sensu. Dopiero następny krok to ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie sa aż tak ważne bo:

- mimo że auto jest np. z roku 2005 szyby może mieć z roku 2004 jesli nie wszystkie to część, każdy zakład ma rezerwy i różnie z tym jest

- na skutem włamania złodziej może rozbić jedną czy 2 szyby

- w skutek wypadku uległy rozbiciu

 

To że szyby się różnią traktowałbym jako sygnał do dokładniejszego zbadania pojazdu pod kątem grubości lakieru, wszelkich szpar między drzwiami a karoseria czy klapy a karoseria. W pojezdzie opuszczającym fabrykę w ktorym nic nie było robione są one takie same (identyczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli w samochodzie szyby mają trzy różne oznaczenia i nazwy - to małe prawdopodobieństwo, że nie był bity ?

Bo wczoraj facet tak twierdził jak oglądałam tym razem Seata.

 

[ Dodano: 2009-11-23, 10:44 ]

Koledzy a co myślicie o tej ofercie

 

 

http://moto.gratka.pl/tresc/renault-scenic...8b5cc0f5da82b,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!