Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wibracjami w aucie.


Rekomendowane odpowiedzi

Dałem samochód do mechanika aby odnalazł źródło wibracji, twierdzi iż poduszki pod silnikiem są jak nowe a i ta przy rozrządzie też nie jest uszkodzona.

Koledzy dwa pytania:

- czy poduszka nie mająca widocznych sladów zużycia, pęknięc itp. może być przyczyną nasilających się drgań auta na wolnych obrotach i głośniejszej pracy w casie jazdy;

-jeśli nie poduszka to czy 1.5 dci 100-konny ma koło dwumasowe powodujące również takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timomar, nie wiem z jakiego roku masz autko, ale skoro ja w swoim (2004) poduszke już wymienialem to znaczy że po 5 latach mogą zacząć padać. Ja wymieniałem tą koło rozrządu - poprosiłem mechanika żeby sprawdził jej stan. Po wyciągnięciu poduchy pokazał mi że guma była w połowie już pęknięta/dziurawa. Autem nie trzęsło. Czy można sprawdzić optycznie nie wiem ale w poprzednim autku tak miałem że optycznie mechanik mowił OK a przestało sie trzepać jak wymusiłem na nim wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z 2005 roku.Poduszkę po demontażu widziałem i faktycznie ,,nowa,, bez dziur, pęknięć - jak mowił mechanik :-? .Cóż chyba bez zakupu i montażu nowej nie da rady tego zweryfikować, choć jak nie to, a naprzykład dwumasówka to szkoda tej kasy - tylko czy ten model to ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dci od rozrządu powinna być poduszka wypełniona olejem, mógł olej uciec i teraz przestrzeń w poduszce jest pusta i dlatego nie tłumi drgań pomimo tego, że wygląda jak nowa.

Dlatego nowa poduszka kosztuje prawie 200 zł, a zamiennik z pełnej gumy około 80 zł.

Tylko te zamienniki są tak dziadowsko zrobione, że mogą się urwać przy pierwszym hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choinka, dzisiaj na spokojnie osłuchałem silnik i wibracje zaczynają się gdzieś pod akumulatorem, jutro powtórka u mechanika na demontaż tej poduchy pod skrzynią, chodź on twierdzi że jak co to przy ruszaniu by szarpało/biło po dźwigni zmiany biegów a u mnie spokój.

Mam jeszcze jeden problem, na zimnym silniku mam w okolicy 2 wtrysków od strony akumulatora rytmiczne stukanie i jak się nachylić to czuć spaliny szczypiące po oczach, czy to możliwe że są nieszczelności pod wtryskami?Niby jak się nagrzeje to jest ciszej ale spaliny czuć.

 

[ Dodano: 2009-11-20, 18:46 ]

W dci od rozrządu powinna być poduszka wypełniona olejem, mógł olej uciec i teraz przestrzeń w poduszce jest pusta i dlatego nie tłumi drgań pomimo tego, że wygląda jak nowa.

Kurcze o tym nie wiedziałem :mrgreen: tylko że jak dotykam mocowanie pod tą poduszką to kasta ani drgnie, odczuwalne drgania zostają na gumie poduszki i chyba faktycznie nie są przekazywane na samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem, na zimnym silniku mam w okolicy 2 wtrysków od strony akumulatora rytmiczne stukanie i jak się nachylić to czuć spaliny szczypiące po oczach, czy to możliwe że są nieszczelności pod wtryskami?Niby jak się nagrzeje to jest ciszej ale spaliny czuć.

 

Przepuszcza podkładka miedziana pod wtryskiem.

Trzeba wymienić na nowe, wtedy stukanie ucichnie i zapach spalin.

Może być problem z wyjęciem wtrysku, lepiej wcześniej zalać go odrdzewiaczem.

No i radzę uważać na moment dokręcania łapki wtrysku, co by się sruba nie urwała w głowicy. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!