Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świszczy podczas przyspieszania


prezes0420

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jak w temacie mam megane 1.9 DCI i ostatnio zwróciłem uwagę na to że świszczy mi podczas delikatnego przyspieszania tak gdzieś od ok 1900 obrotów(jak mocno depne świst pojawia się wcześniej) w górę powyżej 2500 zaczyna ten dzwięk cichnąć,jak mocno depne to po wyżej 3 tyś obrotów potrafi puścić porządnego dyma ale wydaje mi się że nie za każdym razem, tagże mam wrażenie że nie za każdym razem turbo świszczy tak samo to znaczy jak świszczy ciszej to auto jest mocniejsze a jak głośniej to słabsze.

Spalanie się mieści w granicach 6,5 l w cyklu mieszanym sprawdzałem tagrze olej to po 5 tyś km brakowało ok dwóch setek.

Teraz mam pytanie czy moja turbina się kończy,czy może to jakaś nieszczelność w dolocie lub czujnik ciśnienia pada,może miał ktoś podobny problem?

 

[ Dodano: 2009-11-27, 13:34 ]

Dodam że jak kupiłem go to np na dwójce podczas przyspieszania szarpał a objawiało się to tak że jak tracił moc to było słychać świst i kopcił a jak świst cichł to moc wracała,potem to się uspokoiło samo, a jakieś dwa miesiące temu czyściłem zawór EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że kończy się turbina. Nie doświadczyłem jeszcze tego ale przy przebiegu powyżej 170 tyś. km można już o tym myśleć. Ostatnio zaprzyjaźniony mechanik uświadamiał mnie - jak to się może objawiać. I tak: początkowo może być słychać świst z turbiny, następnie dymienie z tłumika. Dalsza jazda może grozić gwałtownym wypaleniem oleju z silnika i jego padnięcie. Wszystko zależy jak ta turbina pada. To czarny scenariusz ale możliwy. Kumpel powiedział, że jak zauważę takie objawy, to zjazd na pobocze i laweta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także świszczy powyżej 2000 obr,poniewarz wtedy załancza sie turbina,to jest prawidłowy dzwięk,znaczy że wtedy pracuje.Aczarny dym niemusi swiadczyc o zgonie turbiny bo nato ma wiele innych czynników,np wtryski,pompa,lub zbyt ciężka noga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele innych czynników,np wtryski,pompa,lub zbyt ciężka noga.

Albo taka pierdoła jak zapchany filtr powietrza :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Wszystko jest po wymianie paski płyny filtry i oleje. Ostatnio założyłem opony zimowe i są na większym profilu to znaczy lato było 185/60/15 a zimy założyłem 195/65/15,czy po założeniu opon na wyższym profilu powinienem odczuć na mocy auta czy raczej nie bo wydaje mi się trochę słabsze?

 

Regulamin forum i zasady cytowania :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim rozmiarze opon nie powinno być dużej różnicy w mocy. Ja mam 205/45/17 i nie narzekam. "Bąki" też się zdarzają :-)

Jak mocno gwiżdże od 2000 obr to możesz poszukać nieszczelności na przewodach od i do intercoolera, ale i tak podejrzewam że nic strasznego się nie dzieje i wszystko jest w porządku, jak napisał irek w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak mocno to chyba nie gwiżdże słychać ją od ok 1800 do mniej wiecej 2500 obrotów potem już słychać tylko silnik.

A w razie jak by padła kiedyś turbina to co radzicie kupno regenerowanej czy używanej z np anglika na części lub rozbitka(o ile sprzedający udziela jakiejś gwarancji)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezes0420, Słyszałem, że lepsza po regeneracji - używaną to już masz. Należy znaleźć właściwą firmę od której należy kupić po regeneracji. Po wymianie odsyła się do nich tą wymontowaną i otrzymuje 2-letnią gwarancję - podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ostatnio byłem sprawdzić błędy na komputerze i były trzy:

-coś z obwodem świec żarowych (nie dało się skasować)

-czujnik wałka rozrządu (dał się usunąć)

-zawór egr (dał się usunąć)

Teraz mam pytanie ponieważ auto mi kopci jadąc na komputer byłem przygotowany na błędy typu że coś nie tak z wtryskiwaczami czy coś z ciśnieniem doładowania, a tu nic z tych rzeczy!

Czy ma ktoś jakieś pomysły czemu on kopci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!