Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęknięta sprężyna zawieszenia - co polecacie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisałem już w ShoutBox o swoim zdarzeniu - pękła sprężyna, na tyle fajnie się stałe że pękła na samym dole przy kołnierzu kielicha amortyzatora więc autko nadal prosto stoi uff, :mrgreen:

Pytanie jest następujące - jakiej marki polecacie. oczywiście duże znaczenie ma cena tyle że na allegro znalazłem za 79 zł a takie same w sklepie 110 zł.

przy okazji wymienię sobie wszystkie elementy przy amortyzatorze, łożyska oporowe itp. (oczywiście będę wymieniał po obu stronach autka) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie interesują marki sprężyn co jest godne polecenia wiecie aby mi się autko nie położyło na nowych spać na asfalcie bo będą za miękkie

http://www.allegro.pl/item195991941_sprezy...96_2003%5D.html

co myślicie o tym?

 

sprężynki kupione GH łożyska amortyzatora też SNR wkrótce wymiana :mrgreen:

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mysle Robak że na zawieszeniu nie masz co oszczędzać a komfort jazdy od razu inny wiadomo (żeby żona ci czasem potem po głowie nie dała że założyłeś jakieś g***a i jedzie jej sie jak we wieśvagenie :-D )

ja mam jeszcze małe doświadczenie w tych sprawach bo w swoim nic nie wymieniałem :-P Gh to chyba dobry wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprężynki po wymianie nie obyło się bez niespodzianek:

Ukręciłem śrubę łączącą amortyzator ze zwrotnicą :evil: ale miałem na szczęcie zapas

potem nie chciało zejść łożysko amortyzatorka ale poszło po smarze

poza tym ok na nowych stoi zdeczko wyżej no w końcu nie puka w czasie jazdy po dziurach i nie nurkuje przy hamowaniu zdjęcia złamanej sprężyny wgram jutro bo zgubiłem gdzieś kabel od aparatu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Już drugi raz wyskoczyła mi sprężyna z kielicha.Najpierw pękł 5 cm odcinek z końca sprężyny i zleciała.Tarła o opone, naszczęście nic się groźnego nie stało.Natomiast dziś jadąc po prostej drodze(lekkie wyboje) strzeliła spręzyna prawa...Zadymilo,zachuczało i trzeba było się zatrzymać.Ta też spadła, ale się nie ułamała.Moje pytanie: Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, zeby następnym razem nie pieprznęło nic? A tak wogóle, to teraz mi obydwie sprężyny skrzypią na każdym dołku ;/ przechlapane.Poratujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, skoro mu pękła sprężyna i wyleciało 5cm to zapewne pękło mu w kołnierzu jak mi i sprężyna wyszła z zamka który jest w kołnierzu amortyzatora wtedy może wyskoczyć.

Szczawik, wymień koniecznie łożyska amortyzatora koszt za szt 20zł SNR lepiej już wymienić wszystko mając na wierzchu całe kolumny mcpersona

sprężyny polecane jamex, blinstein no i te GH co kupiłem chciałem wziąć jamex'a ale nie było na hurtowniach koszt za szt 79 zł powyżej masz link do aukcji allegro ze sprężynami

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w meg nie ma na górze tylko na dole na górze występuje jedynie w wersji 2,0 16v coupe bo kołnierz sprężyny jest zakładany na amor we wszystkich wersjach oprócz wspomnianej coupe

i takie łożyska kupiłem SNR

post-263-1182076965_thumb.jpg

post-1-1182076965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!