Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęknięta sprężyna zawieszenia - co polecacie


Rekomendowane odpowiedzi

to że nie będzie pukać

a korzystając z okazji że znalazłem kabel do aparatu w rzucam zdjęcie sprężyny tej co pękła :-P sorki za syf w bagażniku :-D

post-263-1182272979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeżeli pękła ci końcówka sprężyny to mimo dosunięcia jej do zamka kielicha nie będzie ona miała odpowiedniej średnicy aby zamek ją zablokował. a kupiłeś już sprężyny? co do łożysk ja wychodzę z takiego założenia że jak już rozbieram dany element jak np kolumna macpersona to wymieniem wszystkie drobne części bo po co za 2-6 miesiące ponownie rozbierać bo pęknie jakaś pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Mam pytanko - moja sprężyna wygląda podobnie i w zwiążku z tym pytanie czy mogę samemu wymienić sprężynę bez specjalnego oprzyżądowania - podnieść na podnośniku - opuścić zawieszenie odkręcić od góry, wyjąć starą sprężynę założyć nową i skręcić. Czy coś pominąłem - proszę praktyków o podpowiedzi.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić samemu, musisz mieć tylko ściągacz do sprężyn (bo o tym nie piszesz czy posiadasz), taki z gwintem lewym i prawym. Możesz bodajże kupić za 20zł na allegro (ja już takim kilka razy robiłem w Clio, bo raz sprężynka pękła, potem wymieniałem amorki i ściągacz nadal żyje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

pekla mi przednia lewa sprezyna w megane classic 1.4 16v. poniewaz planowalem wymiane amorkow ( narazie waham sie miedzy KBY Gas-A-Just a Excel-G podopowiecie, ktore wybrac?) i tu mam pytanie jakie sprezyny wybrac do tych amortyzatorow? najchetnie takie o lekko sportowych aspiracjach jezeli beda pasowaly do tych amorkow

 

pozdrawiam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kudlaty1987pl, tutaj pisałem o wymianie łożysk. http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=6034 analogicznie wymienisz sprężyny bo musisz je wyciągnąć. sprawdź stan też łożyska bo sprężyna bez przyczyny nie pęka. ja bym na twoim miejscu nie jeździł ale skoro chcesz :-P

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak i Radekb; czy mieliście przed pęknięciem sprężyny jakies objawy; np stuki (konkretnie CYK na bajeździe np na śpiacego policjanta)? boje się że u mnie sprężyny kwalifikują sie już do wymiany, ale chce się upewnic i to zbadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!