Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka katalizatora i jej naprawa.


Nazir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zauważyłem ostatnio, że z elastycznego łącznika przy katalizatorze spadł mi ten siatkowy oplot i została sama harmonijka.

Samochod jeszcze przed jej odpadnieciem chodził już głośno i hałas był słyszalny własnie z tamtych okolic.

Postanowiłem udać się do mechanika.

Ten stwierdził, że ta część jest do wymiany bo stwierdził brak oplotu.

Poinformowałem go, że ten spadł niedawno a hałas występowal juz wczesniej.

Inny mechanik także stwierdził, że hałas to także wina tego oplotu ale powiedział też, że specjalistyczny warsztat naprawy wydechów może to zrobić(jak?)

Za ten łącznik katalizatora z silnikiem do przyspawania zażądał 90zł(czyli tak jak allegro+wysyłka) i za wymianę ok 120zł jeżeli nie będzie problemów.

Jeżeli natomiast będą problemy(brak dostępu np palnikiem do śrub przy kolektorze) to naprawa może wynieść ok 800zł.

Moje pytanie brzmi czy ten hałas to rzeczywiście z powodu braku tego oplotu, czy ta wymiana rzeczywiście jest taka droga jak mówi oraz czy dostęp do śrub przy kolektorze jest niemożliwy bez wyjmowania silnika.

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazir , jak znajdziesz kogoś w okolicach Rudy Śl. kto Ci ten łącznik przespawa to napisz. Też mam już uszkodzony ten łącznik - łatwo to sprawdzić - wystarczy wejść pod auto i nim poruszać na włączonym silniku. Co do tych śrub to może być problem, ale 800 zł to chyba faktycznie przesada. Ja na razie pytałem w Gliwicach u jednego tłumikarza, ale nie chciał się podjąć:/ (ale to taki mały warsztat typu wjedź zamontuj wyjedź).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Bez problemu zapłacę nawet te 120zł byle mi to zrobił.

Te 800zł powiedział że weźmie jeżeli trzeba będzie wymontować silnik bo spod auta nie widzi trzeciej śruby z łącznika.

Ja sam nie wiem jak te śruby są umiejscowione dlatego pytam.

Odwiedze jeszcze jutro dwa warsztaty, które zajmują się tylko naprawą i wymianą wydechów i napisze co ustaliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już załatwione.

U mojego mechanika całość zamkneła się w kwocie 260zł.

tg588 na drodze gliwice mikołów za orlenem jakieś 500m jest "Klinika dziurawego tłumika" gościu tam chciał za naprawe 250zł.

Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!